Solárne osvetlenie uľaví našim peňaženkám

Tagy:  solárne osvetlenie, osvetlenie, záhradné osvetlenie, solárne lampy

Sponzorované odkazy:

Solárne osvetlenie uľaví našim peňaženkám

V posledných rokoch sa solárne lampy stále častejšie objavujú v našich záhradách, a to predovšetkým z dôvodu finančnej úspory. Solárne lampy slúžia predovšetkým ako orientačné svetlá, ktorými si osvetlíme cestičku k domovým dverám, okolie bazénu, altánku alebo nimi zvýrazníme záhradnú skalku či jazierko.

Výhody solárneho osvetlenia

K najväčším prednostiam solárneho osvetlenia patrí predovšetkým finančná úspora, pretože svetelný zdroj funguje na princípe prírodného svetelného zdroja. Solárne lampy sa cez deň na slniečku nabijú a s prichádzajúcim šerom sa začínajú rozsvecovať. Vďaka vbudovanému senzoru dokážu lampy reagovať na stmievanie, počas ktorého sa automaticky zapnú a pri rozvidnení sa naopak automaticky vypnú. Kvalitné typy solárnych lámp disponujú pevnou konštrukciou, ktorá je odolná proti všetkým prírodným nežiadúcim vplyvom. K výhodám patrí neprítomnosť káblov, vďaka čomu môžeme lampu umiestniť na akékoľvek miesto v záhrade, bez toho aby sme boli závislí od dostupnosti kábla.

Technické parametre

Solárne lampy vydržia svietiť osem až dvanásť hodín čo je primerane dlhá doba na to, aby sme mohli pri decentnom osvetlení stráviť veľmi príjemný večer pri grilovaní alebo nočnom kúpaní sa v bazéne. Dĺžka svietiaceho cyklu je však predovšetkým závislá na umiestnení lampy, čím viac bude v priamom kontakte so slniečkom, tým dlhšie vydrží svietiť. Dĺžku svietiaceho cyklu tiež ovplyvňuje ročné obdobie a momentálne podnebie, pri daždivom počasí sa samozrejme svietiaci cyklus znižuje a to až na polovicu. Každá solárna lampa by mala disponovať nabíjateľnou batériou, ktorej životný cyklus je približne dva roky, LED diódy disponujú životnosťou 100 000 svieti­acich hodín.

Design solárneho osvetlenia

Na našom trhu môžeme vyberať zo širokej ponuky solárnych osvetlení, ktoré sú k dostaniu v rôznych veľkostiach, tvaroch a dizajnových úpravách. Ponuka zahŕňa solárne lampy okrúhle, hranaté, v podobe lucerničiek, najrozličnejších lampičiek alebo v podobe zvieratiek, ktoré sa dokonale vynímajú v trávnatom poraste. Môžeme vyberať z variánt stojacich, pevne zapustených, vpichovaných do zeme, závesných alebo nástenných.

Na trhu sa vyskytujú aj solárne lampy dvojitého efektu, okrem princípu svetelného fungujú aj ako solárne odpudzovače krtkov, a to na princípe nepríjemného frekvenčného tónu, ktorý dokonale odpudí nielen krtkov, ale aj ostatných hrabošov.

Aktuálnym trendom je solárne osvetlenie číslic domu, jednotlivé číslice sú umiestnené na svetelnej tabuli, ktorá sa pripevní na stenu domu.

Článok Solárne osvetlenie uľaví našim peňaženkám bol publikovaný 8. dubna 2013 v 14.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...