Vešiaky - nevyhnutný interiérový doplnok

Tagy:  vešiaky, vešiak, nemý sluha

Sponzorované odkazy:

Vešiaky - nevyhnutný interiérový doplnok

K nevyhnutným interiérovým doplnkom patria najrôznejšie typy vešiakov, ktoré sú určené nielen pre odloženie vrchného dielu oblečenia, ale aj pre odloženie najrozličnejších predmetov a doplnkov.

Design

Kvalitu a dizajn vešiakov by sme však nemali podceňovať, pretože ide o interiérový doplnok, ktorý je dennodenne na očiach všetkým prichádzajúcim. Nástenné vešiaky obvykle disponujú háčikmi, ktoré sú vyrobené z kovu alebo dreva, umiestnenými na materiálovo rovnakom alebo odlišnom podklade. Nástenné vešiaky bývajú vybavené hornou policou, ktorá slúži na odkladanie klobúkov, čiapok alebo rukavíc.

Do väčších priestorov volíme z praktického hľadiska vešiakové steny, ktoré sú okrem jednotlivých háčikov vybavené uzatvárateľnými skrinkami, poličkami a zrkadlom. Ak zvolíme drevené prevedenie je nutné dostatočne dbať na povrchovú úpravu, vešiakovú stenu je nutné pravidelne lakovať. Kvalitná úprava lakovaním je nevyhnutná predovšetkým v čase, keď sa vešiak alebo vešiaková stena dostane do kontaktu s mokrým oblečením.

Stojacie vešiaky sa pomaly zo vstupných priestorov vytrácajú a presúvajú sa obvykle do spální alebo detských izieb. K najobľúbenejším materiálom stojacich vešiakov patrí drevo alebo kov, ktoré zaisťujú určitú mieru stability. Stojacie vešiaky by mali disponovať dostatočne širokou podnožou, ktorá zaručuje stabilitu aj pri vyššom zaťažení.

K obľúbeným materiálom, určeným na výrobu vešiakov alebo vešiakových stien, patrí umelá hmota, sklo, kov alebo ratan. Tieto materiály sú výhodné predovšetkým z praktického hľadiska, pretože mokrý povrch dostatočne rýchlo schne.

Umiestnenie

Najväčšie uplatnenie nachádzajú vešiaky v predsieňach alebo vstupných halách domu, kde slúžia pre odloženie vrchnej časti odevu. Do týchto priestorov by sme mali voliť pevné a stabilné modely, ktoré budú disponovať určitými designovanými prvkami snúbiacimi sa s daným priestorom. Vstupnej časti domu dominujú vešiaky nástenné alebo vešiaková stena, ktorá z časti spĺňa účel úložného priestoru. Veľkosť vešiaka alebo vešiakovej steny sa odvíja od veľkosti vstupnej zóny.

K veľmi obľúbeným typom vešiakov patrí tzv. nemý sluha, ktorý obvykle vyplňuje interiér spální, kúpeľní alebo detských izieb. Tento multifunkčný vešiak je navrhnutý tak, aby slúžil pre odkladanie všetkého oblečenia a zároveň sa nevytlačili stopy na saku alebo blúzkach. Nemý sluha podrží košele, sukne, saká, dlhé nohavice, šaty a najrozličnejšie módne doplnky. Niektoré modely sú vybavené plochou, ktorá slúži pre odkladanie kľúčikov od automobilu, hodiniek, prstienkov alebo dokumentov.

Článok Vešiaky - nevyhnutný interiérový doplnok bol publikovaný 10. dubna 2013 v 08.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...