Zrkadlá vnesú do vášho domu viac svetla

Tagy:  zrkadlo, rám, svetlo, spálňa, hala, kúpeľňa, doplnky

Sponzorované odkazy:

Zrkadlá vnesú do vášho domu viac svetla

Zrkadlá si kupujeme predovšetkým kvôli ich funkcii. Ruku na srdce, kto z nás vyrazí z domu bez toho, aby si sám seba aspoň letmo neprezrel v zrkadle? Zrkadlo dnes do domácnosti neodmysliteľne patrí a zvyčajne každý z nás vlastní dokonca viac exemplárov. Určite ich nájdeme v kúpeľni, predsieni aj v spálni. Pekne vyleštené zrkadlo je krásnym interiérovým doplnkom a dokonca má schopnosť opticky zväčšiť miestnosť.

Zrkadlá do predsiení aj k šatníku

Aspoň jedno zrkadlo v byte by nám malo umožňovať pohľad na celú našu postavu od hlavy až k päte. Stojace polohovacie zrkadlá nám ponúkajú výnimočný komfort a obzvlášť v šatníku sa nám budú skvele hodiť. Prakticky je možné ho umiestniť do inak nevyužitých rohov miestností. Zrkadlo so zdobeným rámom, či už ide o strieborný či zlatý variant, vyzerá honosne a luxusne. Jednoduché obdĺžnikové zrkadlo s jednoduchým čiernym rámom ľahko umiestnime ku stene aj do priestoru a získame tak možnosť zhliadnuť sa úplne celý. Zrkadlo v bielom ráme možno polohovať a tiež ho môžeme umiestniť kam nás len napadne.

Zrkadlo ako dekorácia

Niektoré zrkadlá a zrkadielka si neobstarávame pre ich funkciu ale len ako bytový doplnok – na ozdobu. To sú väčšinou malé zrkadlá s pekným zdobeným rámčekom, veľké zrkadlá v masívnych rámoch či zrkadlá neobvyklých tvarov. Malé guľaté zrkadlá s netradičnými rámčekmi jednoducho zavesíme na stenu. Veľmi jednoduchý a elegantný je rám z tenkého kovového prúžku, ktorý pripomína slniečko aj s jeho lúčmi. Prírodné materiály a kov sa k výrobe rámov na zrkadlá často používajú. Malé zrkadlá mnohokrát nie sú ani príliš kvalitné a tiež preto slúžia čisto ako dekorácie.

Zrkadlo súčasťou stolíkov a komôd

Zrkadlo si neobstarávame vždy samostatne, mnohokrát je rovno súčasťou skrine, komody či stolíka. Napríklad kozmetický stolík s oválnym zrkadlom, taký, aký poznáme zo starých filmov, je nádherným kusom nábytku a dnes sa už hneď tak niekde nevidí. Nábytok, ktorého súčasťou je zrkadlo pôsobí honosne a dnes sa jedná už prevažne o starožitné kúsky. Ak je nábytok nový, potom aspoň ako starožitnosť vyzerá. Tak tomu je aj u čiernej komody s množstvom zásuviek, ktorá nesie veľké zrkadlo v hrubom ráme. V predsieni poslúži ako ideálny doplnok čalúnená drevená taburetka so zásuvkou a vysokým zrkadlom. Takýto kus nábytku je vkusný a navyše multifunkčný.

Článok Zrkadlá vnesú do vášho domu viac svetla bol publikovaný 1. května 2013 v 16.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...