Zrkadlo: Nepostrádateľný pomocník každého domu

Tagy:  zrkadlo, zrkadlá, sklenené zrkadlá

Sponzorované odkazy:

Zrkadlo: Nepostrádateľný pomocník každého domu

Zrkadlá patria k nepostrádateľnému doplnkovému vybaveniu interiéru, kde vedľa funkcie praktickej môžu spĺňať aj funkciu dekoratívnu.

Kúpeľňa

So zrkadlami sa najčastejšie stretneme v kúpeľniach, v ktorých je ich používanie zamerané na stránku praktickú. Módnym hitom sú veľkoformátové zrkadlá, ktorých použitie je však obmedzené priestorovými možnosťami kúpeľňového interiéru. Nábytková kúpeľňová stena s malým zrkadlom, umiestneným medzi dvoma bočnými poličkami, je už dávno pasé. Pre nenarušenie priestoru sa zrkadlá vkladajú medzi keramické obklady, čím vznikne kompaktná plocha.

Hlavné kúpeľňové zrkadlo môže byť doplnené malým zrkadielkom, ktoré je pripevnené na naťahovacom pierku a slúži pre detailný pohľad.

Spálne

Súčasťou spální zvyčajne bývajú kozmetické toaletky, ktoré sú vybavené zrkadlom, ktoré svojim užívateľom spĺňa predovšetkým funkciu praktickú. V spálňach sa môžeme stretnúť aj so zrkadlami dekoratívnymi, ktoré sú ozdobou interiérových sti­en.

Predsieň

K ďalším miestnostiam, v ktorých hrá zrkadlo nezastupiteľnú úlohu patrí predsieň alebo vstupná hala. V predsieni by malo dominovať dlhé zrkadlo, ktoré dokáže zachytiť celú postavu svojich majiteľov. Najlepšou možnosťou umiestnenia takto veľkého zrkadla je jeho zabudovanie do šatníkovej skrini, teda ak je ňou predsieň vybavená. V opačnom prípade môže byť zrkadlo súčasťou odkladacej čiže vešiakovej steny. V prípade, že nám to priestor predsiene umožní, môžeme zakúpiť zrkadlo v ráme, s vlastným stojanom, ktoré zaujme solitérnu funkciu.

Dizajn a umiestnenie zrkadiel

Aktuálne trendy sa vyznačujú jednoduchosťou, minimalizmom, nenápadným alebo vôbec žiadnym orámovaním. Ak sa rozhodneme pre zrkadlo zarámované, vyberajme z módnych vzorov a prvkov, ktoré sú napr. sklenené kamene, hliníkové orámovanie alebo spekané sklo.

K najobľúbenejším typom zrkadiel patria zrkadlá bezrámové alebo zrkadlá disponujúce veľmi decentným orámovaním. Svoju obľubu si tieto zrkadlá získali predovšetkým pre svoje všestranné použitie a snúbenie s akýmkoľvek interiérom.

Zrkadlá umiestňujeme do priestoru aj z dôvodu optického presvetlenia a zväčšenia interiéru, pretože sklenenými plochami odrážajúcimi svetlo dosiahneme optického stvárnenia priestorovej kapacity.

So zrkadlami dokážeme nielen miestnosť presvetliť, ale aj rozšíriť alebo naopak predĺžiť. V prípade, že požadujeme rozšírenie miestnosti, mali by sme zrkadlo umiestniť na dlhšiu stenu miestnosti. V prípade predĺženia miestnosti, umiestnite zrkadlo na stenu kratšiu.

Článok Zrkadlo: Nepostrádateľný pomocník každého domu bol publikovaný 17. června 2013 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...