Zrkadlá pre moderný interiér

Tagy:  zrkadlo, interiér, design, obývacia izba, kúpeľňa

Sponzorované odkazy:

Zrkadlá pre moderný interiér

Bez zrkadla by sa pravdepodobne nezaobišla žiadna žena, v dnešnej dobe ani muž. Nemusí však slúžiť len praktickému účelu ale aj plniť úlohu rýdzo estetickú.

Zrkadlá v kúpeľni

Kúpeľňa je miestnosťou, ktorej zrkadlá môžu bez problémov vládnuť. Žiadne nie je dosť veľké a nikdy ich nie je dosť. Zrkadlo môže bez problémov zdobiť celú stenu. Môže byť zavesené nad umývadlom či pokrývať stenu od podlahy k stropu. Zrkadlo opticky zväčší priestor a interiér v kúpeľni presvetlí. Má veľmi praktickú funkciu a robí skutočne skvelý dojem. K stene môžeme pripevniť samotné zrkadlo, či ho použiť ako povrch dvierok zásuviek a skriniek, ktoré sa v kúpeľni využijú. Mnohokrát býva zrkadlo súčasťou kúpeľňového stolíku s umývadlom a poličkami.

S praktickým rámom, autor: IkeaS praktickým rámom, autor: Ikea

Atypické zrkadlá

Zrkadlá možno použiť čisto ako dizajnérsky prvok. K tomuto účelu slúžia zvyčajne atypické zrkadlá rôznych veľkostí a tvarov. Na stenu môžeme podobne ako obrázok upevniť napríklad rad malých okrúhlych zrkadiel a vytvoriť z nich fascinujúci abstraktný obrazec. Tiež je možné zakúpiť množstvo rovnako veľkých zrkadlových dosiek tvare štvorca, ktoré možno na stene pravidelným spôsobom usporiadať. Zrkadlá majú neraz výrazné, pekne zdobené rámy, vďaka ktorým zapadnú do interiéru. Do obývacej izby sa zrkadlo ako estetický prvok skvele hodí nielen vďaka tomu, že oživí fádnu stenu, ale navyše opticky zväčší a prejasní priestor. Dôvodov prečo využiť zrkadlo inde než je nevyhnutne nutné je teda viac než dosť.

S pestrofarebným rámom, autor: IkeaS pestrofarebným rámom, autor: Ikea

Rýdzo praktické zrkadlá

Rýchlym pohľadom do zrkadla ľahko zistíme, ak s naším zovňajškom nie je niečo v poriadku. To oceníme pri odchode z bytu aj počas celého dňa. Mimo kúpeľňu teda zrkadlo určite použijeme v blízkosti vchodových dverí. Zrkadlo je nevyhnutným pomocníkom tiež u šatníkovej skrine alebo šatne. Tam sa hodí opäť rozmernejšie zrkadlo, ktoré by malo byť dostatočne vysoké aby sme v ňom videli odraz celej postavy. Zrkadlá bývajú obvykle upevnené na dverách skrine, môžeme si ale kúpiť aj zrkadlo ktoré možno samostatne postaviť do priestoru. Je to návratom ku klasike, treba však dodať že veľmi vkusným návratom.

Článok Zrkadlá pre moderný interiér bol publikovaný 5. června 2013 v 15.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...