Koberce a koberčeky dotvárajú atmosféru

Tagy:  koberec, koberček, predložka, interiér, doplnok, podlaha

Sponzorované odkazy:

Koberce a koberčeky dotvárajú atmosféru

Koberce robia veľký dojem a tvoria súčasť interiéru. Veľké koberce aj malé koberčeky umiestnené v izbe skvele dokresľujú atmosféru a slúžia praktickému aj čisto estetickému účelu. Kúpte si ten najkrajší kúsok k sebe domov a dajte jeho prostredníctvom izbe úplne nový ráz.

Ako z orientu

Perzské koberce sú nesmierne cenené a drahé. Podobný dojem, akým pôsobia skutočné perzské koberce však, na nás urobí aj ich lacnejší variant. Farebné koberce v orientálnom štýle môžu ozdobiť podlahu i stenu takmer v akejkoľvek izbe. Perfektne zapadnú do miestností, kde prevláda drevo. Veľký koberec v tónoch modrej a teplej žltej skvele vynikne v hale či veľkej predsieni. Farebný koberček s geometrickými tvarmi môžeme umiestniť napríklad pred ratanovú pohovku či pod konferenčný stolík. Originálny, nápaditý a napriek tomu pomerne decentný je hnedý koberec s tlmene farebnými kvetmi a lístočkami.

Fantastické kvetinové vzory

Nielen fádne jednofarebné koberce sú trendy. Modernému interiéru dominujú abstraktné vzory a kontrasty. Koberec kombinujúci tmavo hnedú a krémovú farbu nájde svoje miesto v každom dome. Prekrásne vynikne v obývacej izbe aj v spálni, navyše je chôdza po ňom veľmi príjemná. Kvetinový motív v šedo-bielom odtieni urobí dojem vo veľkých halách. Takýto koberec upúta pozornosť a v kombinácii s výraznými farbami s ním vyčarujete jedinečný moderný interiér. Koberec v hnedej farbe so zaujímavým farebným vzorom v ľahko orientálnom štýle nám ihneď padne do oka. S jeho umiestnením však môžeme mať trochu problémy vďaka jeho nevšednosti. U podobne originálnych kúskov nám nastanú komplikácie s výberom vhodných doplnkov. Z našej spálne sa razom stane kráľovský apartmán s čierno-bielym kobercom s honosným kvetinovým motívom.

Originálne kúsky pre náš interiér

Biela a čierna sú farby, ktoré si získali veľkú obľubu a často ich mávame ako základné farby celej izby. Doplniť ich môžeme o akýkoľvek výrazný odtieň a s istotou môžeme povedať, že dojem bude fantastický. Biely koberec s čiernym abstraktným motívom kvetín je výrazným kúskom vhodným do moderných izieb s jednoduchým nábytkom. Zaujímavý obdĺžnikový popísaný koberček má nápad a vtip. Koberec s chrbtom zebry je veľmi trendy. Vzory zvieracích srstí všeobecne v interiéroch báječne vyniknú.

Článok Koberce a koberčeky dotvárajú atmosféru bol publikovaný 5. května 2013 v 08.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...