Vyberáme koberec

Tagy:  koberce, interiérové ​​koberce, záťažové koberce

Sponzorované odkazy:

Vyberáme koberec

Koberce v interiéri stále patria medzi veľmi žiadané podlahové krytiny, aj napriek tomu, že ich v súčasnej dobe začínajú striedať plávajúce podlahy. V každom dome či byte sa však nachádzajú miestnosti, v ktorých by koberec nemal chýbať.

Výhody kobercov

K najväčším prednostiam kobercov patria výborné izolačné vlastnosti, perfektne dokážu tlmiť hluk a odolávať pevným nášľapom. Okrem estetickej stránky navodzujú pocit útulnosti, sú veľmi príjemné na dotyk a zabraňujú možnosti pošmyknutia. Koberce dokážu oproti ostatným podlahovým krytinám udržať až o 25% viac tepla, čo priaznivo ovplyvní úsporu energie. K ďalším výhodám patrí veľmi ľahká údržba, priaznivá cena a pomerne rýchla a nenáročná pokládka.

Typy kobercov

Súčasná ponuka zahŕňa rozmanitú škálu najrôznejších kobercových typov, farieb, veľkostí a foriem spracovania.

Záťažové koberce sú určené predovšetkým do priestorov s vysokými prevádzkovými nárokmi, predovšetkým sa využívajú v priestoroch komerčných. V bytových interiéroch nachádzajú svoje uplatnenie vo vstupných halách alebo predsieňach.

Koberce s potlačou disponujú veľmi nízkou slučkou, do ktorej je vtlačený daný vzor. Vďaka širokej škále vzorov s najrôznejšími kvetinovými, abstraktnými či detskými motívmi, môžeme tento druh kobercov využiť takmer do všetkých bytových priestorov.

Kvalita slučkových kobercov je závislá na hustote a výške slučiek, všeobecne teda platí, že čím väčší počet slučiek sa nachádza na jednom metri štvorcovom, tým vyššou kvalitou koberec disponuje.

Kusové koberce slúžia predovšetkým ako dizajnový prvok pre zútulnenie či oživenie bytového interiéru a dotváranie celkovej atmosféry domova. Kusové koberce môžeme vyberať v rôznych veľkostiach, v bohatej farebnej škále, aktuálnych dizajnoch aj najrôznejších materiálových zloženiach. Kvalitné značkové materiály, z ktorých sú kusové koberce vyrobené, garantujú vysokú odolnosť proti zašpineniu, farebnú stálosť, antistatické vlastnosti a dlhú životnosť.

Materiál

K výrobe väčšiny kobercov sa používa kombinácia prírodných a syntetických vlákien, čo priaznivo ovplyvňuje pružnosť, trvanlivosť a vysokú odolnosť proti zašpineniu. K ďalším materiálom patria umelé vlákna, na výrobu sa najčastejšie používa polyamid alebo polyester. Za veľmi kvalitné koberce sú považované tie, ktoré sú vyrobené z priadze – bavlny, kokosu alebo juty. K najkvalitnejším a najluxusnejším materiálom pre výrobu kobercov patrí nepochybne vlna, čomu však zodpovedá aj cena.

Článok Vyberáme koberec bol publikovaný 3. listopadu 2013 v 06.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...