Využite priestor v malom byte na maximum

Tagy:  byt, úložné priestory, krabičky, skrine, úložný systém, nábytok

Sponzorované odkazy:

Využite priestor v malom byte na maximum

Malý byt je praktický kvôli plateniu nájmu, čo sa života v ňom týka, môže byť značne sťažený. Ak nám veľkosť bytu nevyhovuje existuje viacero možností, ako s tým niečo urobiť. V 1+1 5 ľudí skutočne žiť nemôže, urobiť z bytu plnohodnotný domov pre 1 až 2 osoby ide však hravo.

Príprava na bývanie

Ak sa sťahujeme do malého bytu, je potrebné mať na pamäti, že všetku keramiku po babičke spolu s každým papierom, ktorý sme kedy popísali do nášho nového domova proste a jednoducho nezmestíme. Predsa len však zostane mnoho vecí, ktoré je nevyhnutné si ponechať. Práve z tohto dôvodu je veľmi dôležité dobre vyriešiť úložné priestory. Tie možno zakomponovať aj do malých miestností. Všeobecne je tiež dobré dbať na to, aby v malom priestore nebolo vidieť príliš veľa vecí, ktoré by mohli vzbudzovať dojem neporiadku a chaosu.

V boji s prílišným množstvom drobných vecí, ktoré nemáme kam uložiť nám veľmi pomôžu škatule a škatuľky, ktoré schováme pod posteľ, poukladáme na police, vyrovnáme ich do skrine či umiestnime jednoducho k stene. Niektoré sú veľmi pekné a tým, ako sa hovorí, zabijeme dve muchy jednou ranou.

Okrúhle fialkovo-biele kockované škatuľky môžeme skladať na seba v byte budú užitočné a ešte k tomu narobia parádu. Ani ich nemusíme schovávať, v prázdnom rohu sa budú skvele vynímať. Štýlové pruhované škatule sa budú hodiť do podobne farebného interiéru. Úschovne, ktoré vyzerajú ako z dreva skvele zapadnú takmer do každej izby. Veselé obrázky urobia z obyčajných škatúľ zaujímavý bytový doplnok. Jednoduché štýlové škatule sa nám v malom byte budú rozhodne hodiť!

Multifunkčný nábytok

V malých bytoch bohužiaľ nie je dostatok priestoru na to, aby sme do neho vtesnali všetok nábytok, ktorý potrebujeme. Musíme preto voliť také varianty, ktoré ponúkajú viac možností využitia. Rozkladacou sedačkou to začína. Tá poslúži na posedenie pre nás aj návštevu. V byte o jednej miestnosti tiež úplne preberie funkciu spálne. Ak sa vojde do bytu posteľ aj rozkladacia pohovka – môže poslúžiť ako nocľah pre návštevu. Ďalšou komplikovanou otázkou sú stoly, ktoré k mnohým veciam potrebujeme. Je dobré vyberať také, ktoré možno použiť viacerými spôsobmi. Barový pultík môže poslúžiť nielen ako jedálenský stôl, ale aj ako miesto pre náš notebook. Nedostatočne bývajú v bytoch využívané police a voľné rohy miestností.

Článok Využite priestor v malom byte na maximum bol publikovaný 13. května 2013 v 15.15 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...