Usporiadanie nábytku v malom priestore

Tagy:  nábytok, obývacia izba, obývacie steny, moderný nábytok, rekonštrukcia obývacej izby, zariaďujeme obývaciu izbu, regály, regálové systémy, malý dom, malý priestor, nábytok v malom priestore

Sponzorované odkazy:

Usporiadanie nábytku v malom priestore

Zostavenie a rozvrhnutie nábytku v malých priestoroch býva veľmi ťažká a mnohokrát nepredstaviteľná úloha. Pokiaľ nedisponujeme riadnou organizačnou tvorbou, môže byť rozmiestnenie nábytku nielen chaotické, ale aj nepraktické.

Dnes si ukážeme niekoľko príkladov a poradíme, ako správne snúbiť nábytok s malým priestorom. Aktuálnym trendom je nábytok multifunkčný a nábytok mobilný, ktorý môžeme zostaviť podľa potreby a priestoru. Vhodné sú nábytkové zostavy typu modulárneho prevedenia, ktoré pozostávajú z niekoľkých drobnejších nábytkových boxov.

Multifunkčný nábytok prináša interiéru niekoľko výhod: slúži pre rôzne funkcie a zaberie minimum priestoru. Špeciálne navrhnuté stoly, môžu slúžiť ako stoly jedálenské a zároveň pracovné, sedacia súprava môže slúžiť aj ako posteľ alebo relaxačné kreslo.

Vyberajme z ponuky závesného nábytku, pretože práve tento typ sa dá veľmi dobre snúbiť s malým priestorom. Závesný nábytok je vhodný nielen do kúpeľní, ale aj obývacích izieb, jednotlivé skrinky môžeme rozmiestniť rôzne po stenách.

V detských izbách sú ideálne kompletné nábytkové zostavy typu „všetko v jednom“. Ide o kompletnú zostavu spacej, pracovnej aj zábavnej časti – horné poschodie vypĺňa posteľ, pod ktorou sa nachádza písací stôl napojený na šatníkové skrine. Touto zostavou vznikne veľká úspora miesta.

dokonalá súhra nábytku s priestoromdokonalá súhra nábytku s priestorom
k dôrazným aspektom patrí optičnostk dôrazným aspektom patrí optičnost

zdroj: http://freshome.com/…-small-space

Článok Usporiadanie nábytku v malom priestore bol publikovaný 16. června 2013 v 07.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...