Detská izba - inšpirácie na jej zútulnenie

Tagy:  posteľ, dekorácie, farby, palanda, koberec, detská izba

Sponzorované odkazy:

Detská izba - inšpirácie na jej zútulnenie

Detská izba je predovšetkým miestom, kde by sa naše ratolesti mali cítiť pohodlne a v bezpečí. Izbička im slúži nielen na spanie, ale aj hranie a neskôr robenie domácich úloh a tiež je miestom, kde sa stretávajú s kamarátmi alebo si tam môžu v kľude snívať. Všetky tieto činnosti by mala detská izba umožňovať a k tomu byť pekná. Len tak si ju budú deti môcť zamilovať.

Vytvorte z izby malý detský raj

Na celkovom dojme, ktorý ratolesti zo svojej izbičky budú mať, hrajú veľkú úlohu aj zdanlivé maličkosti. V prvom rade by mala byť detská izba svetlá a vzdušná, dôležité je starostlivo vyberať farby. Deti by sa na zariaďovaní vlastnej izby mali sami podieľať, ak samozrejme majú na to už vek. Dôležitý bude výber ako už spomínaných farieb, tak aj ďalších dekorácií.

Nádhernú ukážku perfektného zladenia vidíme na obrázku s útulnou izbičkou zariadenou prevažne v zelenej a modrej. Nábytku je použité minimum, pre odkladanie kníh aj hračiek perfektne poslúži systém políc a regáliky. Hrať a vyvádzať sa dá bez problémov na koberci, kde sú k dispozícii aj veľké mäkké vankúše. Hoci je izba celkom malá, ponúka vďaka skvelému usporiadaniu dostatok miesta k detskému šanteniu i na pokojné odpočívanie.

Autor: freshome.comAutor: freshome.com

Kráľovstvo pre malú princeznú

Obzvlášť dievčatká školského veku budú vďačné za svoje vlastné kráľovstvo, ktoré bude zodpovedať presne ich predstavám. Základom bývajú predovšetkým veselé farby, ružová a oranžová túto definíciu spĺňajú. Ďalej je potrebné mať rad tajných skrýš a krabičiek, kde budú môcť dievčatká uložiť svoje poklady a tajomstvá. Príjemné iste bude mať na zemi koberec, ktorý nikdy nechladí a zaujímavé prvky ako je zrkadlo so zdobeným rámom či vešiak na oblečenie budú robiť dojem aj za niekoľko rokov. Mäkká posteľ s vankúšikmi je samozrejmosťou a pohodlné kreslo poslúži pre čítanie aj pre usadenie najlepšej kamarátky. Ide o malý dievčenský svet tak, ako má byť.

Izba pre viac detí

Aj izba pri spolubývaní so súrodencom môže mať štýl. Poschodové postele sú dnes dostupné v najrôznejšom prevedení a niektoré vyzerajú skutočne štýlovo. Pracovný kút s policami môže byť využívaný pokojne oboma deťmi zároveň. Veľmi praktické sú potom vrecká, nočný stolík na kolieskach či pojazdný úložný priestor pod stolom. Veľmi pekne izbu oživí rad doplnkov ako koberčeky, plyšové hračky či nápadná nástenná lampička v tvare srdca.

Článok Detská izba - inšpirácie na jej zútulnenie bol publikovaný 20. prosince 2012 v 15.15 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...