Izba pre hostí

Tagy:  izba pre hostí, izba, ubytovanie hostí

Sponzorované odkazy:

Izba pre hostí

V dnešných novostavbách sa zvyčajne už počíta s jednou menšou miestnosťou navyše, ktorá by mala slúžiť ako hosťovská izba. K častým návštevám patria rodičia, súrodenci s deťmi, príbuzní alebo priatelia, ktorých nebudeme chcieť uložiť na matrac položený na zemi.

Vybavenie izby

Vybavenie izby pre hostí sa musí podriadiť jej veľkosti, samozrejmosťou je však dostatočný prísun denného svetla, ktoré izbu opticky zväčší a presvetlí.

Najdôležitejším nábytkovým prvkom je kvalitná posteľ, ktorá by mala byť vybavená pevným roštom, zdravotným matracom a príjemnou posteľnou bielizňou. Do izby pre hostí voľme radšej dve oddelené postele, pretože nie vždy budú našimi nocľažníkmi manželia alebo partneri.

Vedľa postele je vhodné umiestniť nočný stolík, ktorý doplníme stolnou lampičkou a digitálnym budíkom. K nevyhnutným súčastiam patrí šatníková skriňa, ktorá by mala disponovať šatníkovou tyčou a niekoľkými poličkami či zásuvkami. Ku komfortu prechodného bývania prispieva prítomnosť televízora, ktorý oceníme najmä pri dlhodobejšej návšteve rodičov.

Najpraktickejšou podlahovou krytinou je plávajúca podlaha, ktorú doplníme niekoľkými kusovými kobercami, ktoré by sa mali minimálne nachádzať po bokoch postele. Z praktického hľadiska nie je ideálne do izby pre hostí umiestňovať celoplošný koberec, pretože môže veľmi často prísť k jeho zašpineniu.

Izbu by sme mali decentne vyzdobiť, a to najlepšie formou vhodných interiérových farieb, keď by sme mali vyberať pastelové, veľmi jemné odtiene. Možnou alternatívou je farba biela, ktorú obohatíme vkusnými obrazmi alebo nástennou dekoráciou. Do izieb pre hostí neumiestňujte živé kvety, pretože pri dlhodobejšej návšteve, kvety nebude nikto zalievať.

Umiestnenie izby

Pri stavbe domu by sme mali mať vopred rozvrhnutie, komu daná miestnosť bude slúžiť, alebo akú funkciu bude spĺňať. Izbu pre hostí by sme sa mali snažiť situovať blízkosti kúpeľne, pretože hosť, ako cudzí prvok v dome, sa nebude cítiť obzvlášť dobre, ak bude musieť do kúpeľne alebo na toaletu prechádzať polovicou domu.

Článok Izba pre hostí bol publikovaný 18. dubna 2013 v 07.15 v rubrike Dom. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...