Korkové prestieranie - v prírodných tónoch a pestrých farbách

Tagy:  korok, materiál, obrázky, stôl, škvrny, prestieranie

Sponzorované odkazy:

Korkové prestieranie - v prírodných tónoch a pestrých farbách

Či už v jedálni či v obývacej izbe, nikto určite nestojí o znečistenie konferenčného či jedálenského stola. Poháre a tanieriky, ktoré na stôl kladieme môžu zanechať nečistoty, predovšetkým veľmi často kruhy, ktoré mnohokrát nie je možné žiadnym spôsobom dostať dole. Od začiatku sa preto oplatí používať prestieranie, ktoré tomuto znečisteniu zabráni.

Korkové prestieranie pre každú situáciu

Korok je prírodný materiál, ktorý sa na výrobu prestierania používa už veľmi dlho. Stále však nevychádza z módy. Prestieranie môže mať najrôznejšie podoby a obdoby, tvary, veľkosti aj farby. Vyberať si môžeme podľa nálady či tak, aby k sebe všetko pekne ladilo. Nejde ani tak o to, aby prestieranie urobilo parádu, ale aby zabránilo nežiaducim škvrnám na drevených stoloch, ktoré by mohli ísť neskôr len veľmi ťažko čistiť. Na druhej strane to neznamená, že by prestieranie nemohlo zároveň tak skvele vyzerať.

Prírodný korok, autor: kjz.czPrírodný korok, autor: kjz.cz

Jednoduchý prírodný korok

Najklasickejšie a tiež najobyčajnejšie je prosté korkové prestieranie vo svojej najprirodzenejšej podobe. Hnedastý korok vyrezaný najčastejšie do koliesok či štvorcov s hrúbkou niekoľkých málo milimetrov sa bez problémov postará o to, aby náš stôl bol vždy čistý a vzorne uprataný. Korkové prestieranie môžeme nechať na kôpke na stole ako dekoráciu a zároveň ho tak mať vždy po ruke k dispozícii. Prírodný korok sa skvele hodí nielen na vidiek, ale aj do izieb zariadených v prírodných odtieňoch farieb. Obľúbia si ho tiež milovníci prostých prírodných vecí.

Prestieranie môže byť aj s obrázkami

Kto má radšej zaujímavejšie bytové doplnky, toho iste zaujme kolekcia farebných prestieraní s najrôznejšími obrázkami, ktoré sa ľahko udržujú vďaka prednej hladkej lesklej vrstve. Obrázky, ktoré na prestieraní nájdeme, majú veľmi často zodpovedajúcu tematiku, stretneme sa na nich tak so šálkou kávy, čaju, s džbánkom či s ovocím. Skvelé je, že sa hodia do moderných interiérov aj rustikálnych či vidieckych obydlí. Stačí vybrať vhodné farby a motívy, ktoré nás zaujmú.

Maľované ovocie, autor: kvcentrum.czMaľované ovocie, autor: kvcentrum.cz

Pekne vyzerajú aj kvety či iné zaujímavé obrázky, ktoré majú myšlienku a nápad. Sady prestierania môžeme ľubovoľne meniť tiež ku príkladu v závislosti na ročnom období.

Zo Stredomoria, autor: kvcentrum.czZo Stredomoria, autor: kvcentrum.cz

Originálne prestieranie pre deti

Aby prestieranie používali aj deti, musí sa im páčiť a zaujať ich. Sada prestierania s motívom krtka bude tým pravým, čo deti očarí a čo si zamilujú. Navyše budeme mať istotu, že po nich už nikdy nezostanú mokré kolieska na stole.

Prestieranie, ktoré urobí radosť deťom., autor: dekorace-tapety.czPrestieranie, ktoré urobí radosť deťom., autor: dekorace-tapety.cz

Článok Korkové prestieranie - v prírodných tónoch a pestrých farbách bol publikovaný 14. května 2013 v 15.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...