Jedálenský stôl, ako ho možno nepoznáte

Tagy:  stôl, jedáleň, nábytok, prestieranie, stolovanie

Sponzorované odkazy:

Jedálenský stôl, ako ho možno nepoznáte

Hoci sa do malých bytov nevojde a stále častejšie býva nahradzovaný barovým pultom, má jedálenský stôl svoje kúzlo. Rodina si k nemu denne sadá aspoň na raňajky a večeru, a je tak akýmsi spojivom medzi všetkými členmi domácnosti. Či už máme samostatnú jedáleň, jedálenský kút, či je náš stôl súčasťou kuchyne či obývačky, nie je dôvod aby jedálenský stôl začal strácať svoju funkciu.

Jedálenský stôl a doplnky

Jedálenský stôl sám o sebe – to zvyčajne nie je ono. S jedálenskými stolmi sa spája množstvo doplnkov. Je to predovšetkým obrus a potom tiež malé jednotlivé podložky pod taniere. Tieto detaily dokážu vyčarovať z jedálenského stola niečo úplne nové. Skvelé je tiež to, že dokážeme do miestnosti vniesť nový život vďaka veselým farbám, v ktorých si prestieranie vyberieme. Či už jednoduché jednofarebné či veselé pruhované aj prestieranie s inými odvážnejšími motívmi zmení jedálenský kút na nepoznanie. Okrem tohto základu by na stole nemal chýbať stojan s obrúskami a základné koreničky. Reč je teda najmä o soli a korení. Tieto jednoduché doplnky môžu mať najrôznejší dizajn a tak si môžeme vybrať presne také prevedenie, ktoré sa nám do jedálne hodí. Na stôl môžeme umiestniť aj stojan s príbormi, aby bolo všetko pekne po ruke.

Pohrajte sa s farbami, autor: MorgainePohrajte sa s farbami, autor: Morgaine

Tvary a materiály

Jedálenské stoly zvyčajne kupujeme už s konkrétnou predstavou, kde ich umiestnime. Veľkosť vyberáme nielen podľa možností nášho bytu či domu ale aj s prihliadnutím k počtom členov rodiny, ktorí k nemu budú pravidelne sadať. S veľkým stolom môžeme pokojne organizovať hostinu pre celú širokú rodinu. Menšie stoly niekedy bývajú rozkladacie, čo je veľmi praktické.

Čo sa týka tvaru stola, často sa stretneme s obdĺžnikmi alebo štvorcami, niekedy s oblými hranami. Obľúbené sú tiež okrúhle stoly, tie však sú obvykle menších rozmerov. Ak máme v miestnosti dostatok voľnej plochy, veľmi dobre vyzerá stôl umiestnený do priestoru. Ľudia radi volia drevený masívny stabilný stôl. Do niektorého interiéru je vhodný, moderné trendy však dávajú prednosť niečomu ďaleko jednoduchšiemu. Oválny alebo hranatý stôl prostých kriviek a ostrých línií z ľahšieho materiálu je vhodný do interiéru zariaďovaného podľa najnovších trendov. Nemusíme sa báť ani farieb. Farebné lesklé jedálenské stoly už rozhodne nie sú tabu.

Voľte zaujímavé materiály, autor: eco-furnitureVoľte zaujímavé materiály, autor: eco-furniture

Článok Jedálenský stôl, ako ho možno nepoznáte bol publikovaný 21. června 2013 v 16.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...