Luxusné bývanie

Tagy:  bývanie, domy, byty, luxusné bývanie, prepych

Sponzorované odkazy:

Luxusné bývanie

S pojmom luxus sa často spája vysoká cena, prepych, komfort, kvalita a pre mnohých nedosiahnuteľnosť.

Luxusné bývanie by však malo osloviť majiteľa aj návštevníkov svojou výraznou zmyselnosťou, rafinovanými detailmi, jednoduchosťou, vysokou kvalitou prevedenia a nadštandardným komfortom. Luxusné bývanie teda môžeme definovať ako miesto, kde sa kvalita snúbi s vkusom, modernosť s nadčasovosťou a ekológia s najnovšou technológiou.

Dôležitým prvkom luxusného interiéru sú farby, z ktorých vychádzajú do popredia farba zlatá, ktorá je už po stáročia považovaná za farbu luxusu. Zlatú farbu môžeme použiť na stenách, obliečkach, kuchynskom vybavení, kúpeľňových batériách, rámoch zrkadiel a obrazov či doplnkov – vázy, sošky, misy, kvetináče.

Tiež priestor je považovaný za prvok luxusu, ktorým disponujú moderné, nadčasové domácnosti. Moderné interiéry uchvátia predovšetkým veľkorysým priestorom, ktorý prepája niekoľko obytných miestností. Najčastejšou kombináciou býva spojenie kuchyne, jedálne a obývacej izby, ktorý môže byť oddelený posuvnými presklenými či plnými dverami.

Za luxusný nábytok je považovaný taký, ktorý je netradičný a vyrobený z kombinovaných materiálov, ktoré pôsobia až výstredným dojmom. Výsledkom materiálových kombinácií môže byť drevená doska stola s chrómovými nohami, kožená sedacia súprava prepletená plyšom, sklenené umývadlo posadené na kamennej doske či plastová stolička s kovovými nohami. To isté platí aj o kombinácii rôznych nábytkových štýlov a prevedení, kde hranaté tvary strieda organická zaoblenosť s dôrazom na detail a originalitu.

Luxusné kuchyne diametrálne menia svoju funkciu, čím si získavajú úplne nový štatút, ktorý sa prejavuje v kombinácii nezlučiteľných foriem, štýlov, materiálov, farieb a tvarov. Kuchyne sú plne funkčné, prevláda v nich najnovšia technika, ponúka pohodlie pri práci a predstavuje viacúčelovú miestnosť.

Súčasná vyspelá a neustále sa inovujúca počítačová a komunikačná technika je premietnutá v interiéroch luxusného bývania. Medzi také vymoženosti patrí napríklad automatizácia osvetlenia, ktoré reaguje len na vstup človeka do miestnosti a popr., že v priestore nie je dostatok prirodzeného svetla, osvetlenie sa automaticky spustí. K ďalším technickým novinkám patrí centrálne vypínanie a zapínanie niekoľkých elektrických spotrebičov, čo je možné vykonať iba stlačením jediného spínača. Pri odchode z domu, sa automaticky zamknutím dverí vypne televízor, zhasnú svetlá, vypne sa elektrická rúra a žehlička, stiahnu žalúzie a spustí sa bezpečnostný alarm. Riadiacu jednotku domu je možné nechať si prepojiť s vonkajšou sieťou a potom dom ovládať na diaľku pomocou mobilného telefónu alebo internetu.

Článok Luxusné bývanie bol publikovaný 15. května 2013 v 15.45 v rubrike Byt. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...