Bývanie v bunkách

Tagy:  bývanie, kontajner, bunky, stavba domu, ekologická stavba, chata

Sponzorované odkazy:

Bývanie v bunkách

Hľadáte lacné, praktické a pritom moderné bývanie? Chcete ísť s trendmi a nemôžete si dovoliť luxusnú vilu alebo veľký byt? Je tu nová životná filozofia – bývanie v bunke.

Lacné bývanie

Už dávno nie je hitom, obstarávať si trojgeneračnú vilu alebo veľký rodinný dom, ale naopak architekti sa doslova vyžívajú v scéne lacných a menších rodinných domov či malých bytov. V poslednom období je rastúcim fenoménom bývanie v bunkách, obytných kontajneroch, boxoch a pod. Také malé „ubytovne“ majú všetko, čo je k životu potrebné – kúpeľňu, toaletu a kuchyňu.

Architektonický boom

Tieto obytné bunky mávajú väčšinou hranatý tvar, nie sú nijako zdobené a dá sa povedať, že sú ešte viac strohé ako obyčajné malé domčeky. Tieto jednoduché obytné jednotky patria do kategórie útulných príbytkov, ktoré oveľa ľahšie splývajú s prírodou. Bunky možno obývať celoročne alebo potom ako víkendové chatky.
Ak sa vydáte krížom krážom Českou republikou, nájdete niekoľko miest s touto českou a moravskou architektúrou. Možno na vás pri prvom dojme budú pôsobiť veľmi stroho až obyčajne, niekto sa domnieva, že pripomínajú prepravné kontajnery, stavebné bunky či drevené kôlne. Avšak ide o moderné a lacné bunky na bývanie.

autor: earchautor: earch

Kreatívne stavby

Architekti sa väčšinou vyžívajú v tvorbe, keď si pohrávajú s detailmi, vymýšľajú rôzne funkčné alebo estetické vymoženosti a väčšinou sa potom dostanú do finančne náročnej stavby, ktorá je na hranici architektúry a umenia. Stavby sú obrazom doby a duše každého umelca a architekta.
Výhodou týchto buniek je, že takto malé stavby vám dokážu poskytnúť lacnú formu komfortného bývania. Stavby buniek vznikajú hlavne za podmienok, v ktorých v súčasnosti žije viac ako 50% populácie a tiež súvisiaca industrializácia. Kontajnery sa dajú postaviť prakticky kdekoľvek a v akomkoľvek množstve.

Prepych versus jednoduchosť

Bývanie v bunke je lacné a praktické a navyše si ju môžete nechať postaviť kdekoľvek – na horách, pri vode, v malebnej dedinke, pod zjazdovkou pod. Snažte sa však vybrať taký stavebný materiál, aby dokázal splynúť s prírodou. Vhodná voľba je prírodný materiál. Tieto bunky môžete kedykoľvek presťahovať.
Čo sa týka interiéru, záleží len na vás, či zvolíte luxus alebo jednoduché prvky. V kontajneroch sú rozvody všetkých energií a dokonca si môžete vybrať taký typ, v ktorom sú zapustené elektrické vykurovacie konvektory. Tieto ekonomické stavby sú vhodné nielen na prechodné bývanie, ale aj ako skladovacie priestory alebo komerčné priestory.

autor: koma-modularautor: koma-modular

Článok Bývanie v bunkách bol publikovaný 26. srpna 2014 v 07.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Eva Gomelská. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...