Ako nájsť to najlepšie bývanie?

Tagy:  byt, dom, kúpa, kúpa bytu, kúpa domu, bývanie, domácnosť, internet

Sponzorované odkazy:

Ako nájsť to najlepšie bývanie?

Len naozaj málo jedincov by mohlo s čistým svedomím tvrdiť, že nepotrebujú bývať v príjemnom a harmonickom prostredí, ktoré sa tak pekne nazýva domovom. Mať svoju strechu nad hlavou alebo aspoň obývať prenájom totiž ešte neznamená, bývať podľa svojich predstáv. Každý človek má na obydlie iné nároky. Niekto preferuje priestrannú vilu s bazénom a všetkým luxusom okolo, iný si potrpí na multifunkčné elektrospotrebiče a „vyhýčkanú“ kuchyňu a ďalší si vystačí s menším, ale útulným bytom, zdobeným suvenírmi a spomienkovými predmetmi od členov rodiny a priateľov. Či už chcete bývať akokoľvek, mali by ste si za svojimi snami ísť a snažiť sa ich za každú cenu vyplniť. Ako ale nájsť bývanie podľa vnútorných predstáv, aby ste nenaleteli zlej ponuke?

Autor: Andrew MaloneAutor: Andrew Malone

Internet áno, ale…

V dnešnej dobe je samozrejme najvýhodnejšie a tiež najchytrejšie hľadať všetky informácie na internetových stránkach, a to nielen v prípade bývania. Keď chcete upiecť koláč, na ktorý nemáte recept, keď chcete kúpiť kamarátke originálny darček, keď chcete vyrobiť nevšedné želanie… vždy budete hľadať na všemocnom internete, ktorý vám skrátka najlepšie a predovšetkým najrýchlejšie poradí. Rovnako tak, ako na internete nájdete skvelý recept, môžete naraziť na taký, vďaka ktorému sa koláč nikdy nepodarí. Skrátka a dobre, musíte vedieť hľadať a vedieť kde hľadať. Než sa teda vrhnete na kupovanie bytu, chaty alebo dokonca domu, overte si svoje zdroje. Inzercia by mala byť dobre známa. Ak ju poznajú vaši priatelia a dokonca jej služby niekedy využili, máte vyhrané. V opačnom prípade verte stránkam, ktoré majú recenzie dostupné na iných serveroch, majú dobre vytvorené webové stránky a nepôsobia „rýchlokvasene“. Na každom inzeráte by mal byť uvedený kontakt na inzerenta alebo aspoň na maklérsku či realitnú spoločnosť.

Developerské spoločnosti bodujú

Ak nehnuteľnosti aspoň trochu sledujete, potom vám iste neunikol rozmach developerských spoločností, ktoré v posledných rokoch naozaj bodujú. Ich cieľom je výstavba bytových jednotiek vo väčších mestách, ktoré budú cenovo dostupné. Novodobé „sídliská“ sú koncipované ako menšie samostatné časti mesta, kde okrem krásnych bytov nechýbajú reštaurácie, kaviarne, supermarkety, drogérie, lekárne, kadernícke salóny, často tiež posilňovne alebo napríklad materské škôlky. Ak chcete bývať v takom developersky prepracovanom projektu, neváhajte sa pozrieť priamo na stránky špecializovaných spoločností, kde nájdete bližšie informácie.

Recenzie od známych, priateľov a rodiny

Čo vám s výberom rozhodne pomôže, sú recenzie od vašich najbližších a známych, ktorí majú s kúpou nehnuteľností už nejakú skúsenosť. Odkážu vás na overené servery alebo spoločnosti, prípadne odporučia svojich známych.

Článok Ako nájsť to najlepšie bývanie? bol publikovaný 28. prosince 2015 v 09.15 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...