Jedálenské súpravy - taniere, hrnčeky a misky s nápadom

Tagy:  riad, tanier, jedálenský servis, miska, hrnček, stolovanie

Sponzorované odkazy:

Jedálenské súpravy - taniere, hrnčeky a misky s nápadom

Už sa vám nepáči váš starý obyčajný biely jedálenský servis? Nebaví vás cibuľový porcelán ani iné tradičné vzory? Dnešná doba vám praje, na výber je zo širokej ponuky krásneho riadu, ktorý ide s dobou.

Tradičným servisom už odzvonilo

Dnešné jedálenské servisy sú krásne, zaujímavé, niekedy doslova crazy, inokedy veľmi vkusné a elegantné. Na trhu sa stretneme s riadom vo všetkých možných tvaroch a farbách, nájdeme riady vyrobené z rôznych materiálov. Samozrejme prím hrajú stále keramické a sklenené výrobky. Riad je rôzne zdobený, dizajnéri sa často evidentne doslova vybláznili pri jeho navrhovaní.

Dnešným trendom je tiež zostavovanie jedálenských servisov. Už nemusí byť bezpodmienečne všetok riad rovnakého vzoru a tónu. Doba praje kontrastom a zaujímavým kombináciám.

Kompletné servisy v triezvejšom prevedení

Stále je ešte možné na trhu zaobstarať kompletný jedálenský servis zahŕňajúci všetky typy tanierov, misky a hrnčeky. Tieto servisy do istej miery zodpovedajú klasike, sú však prevedené v nových vzoroch a s mierne inovovanými tvarmi. Dizajn je síce pomerne výrazný, napriek tomu stále ešte triezvy. Bezpochyby sa hodí aj do domácností, kde sa stále drží konzervatívnej­ší štýl.

Kompetné sady od astoncentral.czKompetné sady od astoncentral.cz

Vkusné kvety od Ikey

Zaujímavo vzorovaný riad môžeme nájsť napríklad v obchodných domoch Ikea. Výhodou je, že si servis zostavíme sami presne podľa našich predstáv, nemusíme teda zbytočne platiť za to, čo nepoužívame. K dispozícii sú rôzne kúsky v niekoľkých farebných prevedeniach. Aktuálne kvetinová kolekcia je veľmi príjemným spestrením pre náš stôl.

Zložte si svoju sadu v IkeeZložte si svoju sadu v Ikee

Miskové súpravy

Tak práve tieto súpravy misiek sa zaiste budú skvele vynímať na každom stole. Dve sady klasických keramických misiek s neobvyklými krivkami sú veľmi univerzálne. Nerezová srdcová miska s ladiacimi lyžičkami potom nemá chybu v modernejších domácnostiach.

Miskové súpravy od mykitchenheaven.co.ukMiskové súpravy od mykitchenheaven.co.uk

Čierna geometria

Servis vyrobený v čiernej matnej a štvorcovom prevedení je ďalším príkladom univerzálneho riadu. Jednoduchý, ale vkusný dizajn sa hodí aj pre milovníkov ázijskej kuchyne.

Jednoduché a krásne, autor: astoncentral.czJednoduché a krásne, autor: astoncentral.cz

Sklenená nádhera

Sklo je obľúbeným materiálom pre výrobu jedálenských servisov. Tento riad je ukážkou toho, že sa so sklom dá priamo kúzliť. Tu bolo využité jeho priesvitnosti v spojení s výraznými farbami. Výsledok je dokonalý.

Sklenené skvosty od mykitchenheaven.co.ukSklenené skvosty od mykitchenheaven.co.uk

Hrnčeky v nových tvaroch

Aj s hrnčekmi sa dá čarovať. U týchto napríklad dizajnéri využili krásy kriviek, ich pôsobenie ešte podčiarkli výberom farieb. Kontrastné riešenie veľmi lahodí oku a dobre sa umiestni na nejednom stole.

Unikátne hrnčeky, autor: davidpierUnikátne hrnčeky, autor: davidpier

Článok Jedálenské súpravy - taniere, hrnčeky a misky s nápadom bol publikovaný 21. prosince 2012 v 15.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...