Jedálenské taniere v exkluzívnom prevedení

Tagy:  tanier, keramický tanier, jedálenský tanier, taniere, exkluzívne, moderné taniere, bambusové taniere, taniere vintage

Sponzorované odkazy:

Jedálenské taniere v exkluzívnom prevedení

Design predmetov vnímajú niektorí ľudia ako niečo zásadné, niečo ich stavia nad ostatné, niečo, čím sa môžu prezentovať. Klasický človek však neveľmi dbá na to, z čoho pokrmy konzumuje, obvykle je mu ľahostajné, či sa tanier honosí určitou značkou či atypickým prevedením.

Do moderných interiérov však jednoznačne luxusný riad patrí, pretože riad je predmet, s ktorým sa dostávame dennodenne do styku. Klasikou zostávajú taniere v čisto bielej farbe, ktoré pri kvalitnom a dômyselnom spracovaní patria k exkluzívnemu kuchynskému riadu.

U jednofarebných jedálenských tanierov však zostať nemôžeme, dizajn a trendový štýl praje decentným farebným kombináciám, z ktorých môžeme menovať bielo-čierne prevedenie. Moderný interiér však doslova volá po výraznejších farbách, a tak nie je výnimkou fialová, hnedá, zlatá alebo bordó.

Za exkluzivitu v kuchyni sa opäť považuje jedálenská zostava s cibuľovým vzorom z miešeňského porcelánu. Hoci sa nám tento štýl môže zdať pasé, opak je pravdou. Ak vám teda leží tradičný cibulák niekde hlboko v skrini, oprášte ho a razom premeníte stolovanie do trendového štýlu.

Čo sa tvarového prevedenia týka, šéfkuchári odporúčajú klasický okrúhly tvar. Moderným pojmom je však tvar exkluzívny, pre taniere nie príliš typický. A tak servírujeme jedlá na taniere hranaté, štvorcové, obdĺžnikové aj oválne.

dokonalá súhra fariebdokonalá súhra farieb
ultra moderný štýlultra moderný štýl
taniere z bambusutaniere z bambusu
dokonalá hra tvarov a fariebdokonalá hra tvarov a farieb
štýl vintageštýl vintage
moderné stolovaniemoderné stolovanie

Zdroj: www.flickr.com

Článok Jedálenské taniere v exkluzívnom prevedení bol publikovaný 6. února 2013 v 16.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...