Stoličky z fliaš od Coca-Coly

Tagy:  stoličky, jedálenské stoličky, nábytok, interiér, interiérový nábytok, emeco, coca-cola, fľaša, pet, pet fľaša, plast

Sponzorované odkazy:

Stoličky z fliaš od Coca-Coly

Stoličky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, od tých tradičných, cez štandardné až k atypickým. Avšak stolička menom 111 Navy Chair je absolútnym unikátom, k jej výrobe totiž bolo spotrebovaných 111 recyklovaných fliaš od nápoja Coca-Cola.

111 Navy Chair vyšla z dielne americkej spoločnosti Emeco, ktorá na trhu pôsobí už od roku 1944. V tom istom roku bola navrhnutá stolička Navy Chair 1006, ktorá bola vyrobená z hliníka a bola určená pre americké vojenské námorníctvo. Nadštandardným predajom a veľkým záujmom práve o výrobky tejto spoločnosti sa začala písať jej história.

Zmodernizovaná verzia Navy Chair je vo svojej podstate maximálnym ekologickým dielom, ktorý spája prírodu s moderným poňatím. Stolička je vyrobená z recyklovaných fliaš od Coca-Coly, a to približne zo 60%, celkom bolo spotrebovaných 111 fliaš, čo sa odráža v pomenovaní stoličky. K ďalším materiálom patria sklenené vlákna, pigmenty a samozrejme hliník, z ktorého je vyrobená kostra stoličky.

Spoločnosť stavila na rozvoj a ekológiu materiálu, schopnosti vysokej recyklácie a rýchlo sa rozvíjajúcou sériou sľubuje uľahčenie životnému prostrediu od prebytočného plastu.

Stoličky sú vyrábané v niekoľkých farbách: červená, krémová, kremencová, zelenkavá, čiernošedá a oranžová.

stoličky ekologického poňatiastoličky ekologického poňatia
pútavá reklamná kampaňpútavá reklamná kampaň

zdroj: http://www.emeco.net/location.aspx http://emecowithcoke.com

Článok Stoličky z fliaš od Coca-Coly bol publikovaný 24. května 2013 v 16.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...