Okenné rolety: Praktický aj moderný interiérový pomocník

Tagy:  okenné rolety, rolety, rolety do okien

Sponzorované odkazy:

Okenné rolety: Praktický aj moderný interiérový pomocník

Rolety patria nielen k estetickým doplnkom okna, ale tiež k doplnkom praktickým, pretože v mnohých prípadoch slúžia k ochrane domového súkromia. K ďalším prednostiam okenných roliet patrí ochrana a ukrytie miestnosti pred slnečnými lúčmi, udržanie tepla a schopnosť miernej izolácie proti hluku. V poslednej dobe sa rolety stávajú modernou záležitosťou, začínajú pomaly vytláčať záclony a stávajú sa tak jediným medzičlánkom medzi exteriérom a interiérom.

moderný dizajn vynikne v každom interiérimoderný dizajn vynikne v každom interiéri

Prednosti okenných roliet

K najväčším prednostiam okenných roliet patrí uchovanie súkromia pred nežiaducimi cudzími pohľadmi zvonku. Ďalším, veľmi podstatným kladom je ich schopnosť zatienenia priestoru a ochrana pred nežiaducim UV žiarením. Veľkým plusom okenných roliet je ich veľmi ľahká údržba, ktorá spočíva len v odsatí prachu vysávačom.

designov je celý raddesignov je celý rad

Design okenných roliet

Najdôležitejšou a v podstate základnou súčasťou okenných roliet je tyč vyrobená najčastejšie z hliníka, ktorá slúži ako úchyt pre navíjanie tieniacej tkaniny. Hliníkový profil je tiež umiestnený v spodnej časti rolety, kde slúži predovšetkým pre stále pevné napnutie látky. Tienidlo môže byť vyrobené z rôznych druhov materiálov, k najčastejším typom patrí polyester, plátno, bavlna, viskóza alebo ľan. Rôzne zloženie materiálov ovplyvňuje intenzitu zatienenia priestoru, ak chceme priestor zatieniť čo najviac, vyberajme tienidlo z kvalitnej bavlny, najlepšie v tmavých odtieňoch. V opačnom prípade, teda pre púhe rozptýlenie svetla v interiéri, voľme tienidlá z plátna, ktoré predstavujú skôr dizajnovú funkciu.

dizajn okenných roliet môžeme vyberať podľa zariadeného interiérudizajn okenných roliet môžeme vyberať podľa zariadeného interiéru

Na našom trhu môžeme vyberať tienidlá v najrôznejšom farebnom aj motívovom prevedení, ponuka zahŕňa aj rolety vhodné do detských izieb, animované rozprávkovými postavičkami. K veľmi obľúbeným typom patria rolety bambusové, ktoré pôsobia v interiéri nenápadným a prírodným dojmom, preto sú vhodné do všetkých priestorov. Ak však dávame prednosť dôkladnému zatemneniu priestoru, bambusovým roletám sa radšej vyhýbajme. Tie slúžia skôr ako dekorácia a rozptyl svetla, pretože medzi jednotlivými bambusovými vláknami sú medzery, ktorými do priestoru prenikajú slnečné lúče.

Ponuka zahŕňa rôzne typy okenných roliet, vyberať môžeme rolety

• s pružinovým mechanizmom

• retiazkové rolety

• s elektrickým ovládaním

• na strešné okná

v jednoduchosti je krásav jednoduchosti je krása

Článok Okenné rolety: Praktický aj moderný interiérový pomocník bol publikovaný 10. června 2013 v 15.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...