Vonné sviečky pre skrášlenie interiéru

Tagy:  vonné sviečky, gélové sviečky, palmový vosk, včelí vosk, čajové sviečky

Sponzorované odkazy:

Vonné sviečky pre skrášlenie interiéru

Aromatické príjemne voňajúce sviečky patria medzi veci, ktoré potešia každého. Sviečky bývajú často darované a pôsobia až prekvapivo osobným dojmom. Dokonca aj sviečky zažívajú striedajúce sa éry obľuby a občas sa objaví novinka, ktorá sa okamžite chytí a zaujme široké spektrum ľudí.

V čom tkvie obľuba svietivých plamienkov

Veľkou výhodou sviečok je, že sa hodia do úplne každého interiéru a to bez výnimky. K dostaniu sú sviečky všetkých tvarov, farieb a veľkostí a preto je ich možné vždy perfektne zladiť s nábytkom aj bytovými doplnkami a vytvoriť tak neobyčajne príjemnú atmosféru. Pre mnohých sú najobľúbenejšie sviečky vonné, ktoré navyše priestor presýtia jemnou príjemnou vôňou a to či už ide o arómu citrónu, mäty, levandule či čokolády.

Čajové sviečky

Čajové sviečky sú tými najobyčajnejšími a najlacnejšími. Ide o malé sviečky v hliníkovom obale, ktoré môžu mať najrôznejšie farby aj vône a najlepšie sa hodia do svietnikov, stojanov na sviečky a do aromalampiček. Nie sú nijako esteticky zaujímavé, a preto sa ku skrášleniu bytu príliš nehodia.

rad svietnikov, autor: Ikearad svietnikov, autor: Ikea

Gélové sviečky

Je to už niekoľko rokov späť, kedy boli gélové sviečky veľkou novinkou. Predávajú sa v najrôznejších pohároch a nádobkách a rozhodne je z čoho si vyberať. Sviečka sa vyrába z tekutého gélu, ktorým sa dajú zaliať mušličky, kamienky, bylinky a mnoho ďalšieho. Tuhý gél má ešte stále sčasti formovateľnú konzistenciu a je priehľadný či aspoň priesvitný, teda v ňom zaliate dekorácie sú stále dobre vidieť. Pri výbere gélových sviečok sa síce môžeme stretnúť s mnohými gýčmi, ale rozhodne sa nedajú všetky gélové sviečky hádzať do jedného vreca. Keď nič iné, gélová sviečka na mieru sa dá bez problémov vyrobiť aj doma.

Rozmanité fantázia vo svete sviečok

Asi najpredávanejšie sviečky sú tie klasické odlievané, najčastejšie v tvare gule či kocky rôznych veľkostí a farieb. Taká sviečka, hoci je pomerne jednoduchá, pôsobí veľmi príjemným dojmom a so správne zvoleným podstavcom (napríklad plytkým skleneným tanierikom) tvoria dokonalý pár. Dlho môže slúžiť len ako ozdoba interiéru, ale kedykoľvek môže prísť jej čas a svojim plamienkom potom vytvorí nádherne romantickú hrejivú atmosféru. Nejedná sa teda len o krásny bytový doplnok ale aj o pomocníka pri navodzovaní tej správnej nálady. Kvalitné sviečky sú odlievané z palmového vosku a všeobecne vyhlásený je vosk včelí, ktorý má prirodzene veľmi jemnú a príjemnú vôňu.

Hrejivé svetlo sviečok, autor: Peter BeckerHrejivé svetlo sviečok, autor: Peter Becker

Článok Vonné sviečky pre skrášlenie interiéru bol publikovaný 27. června 2013 v 14.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...