Sviečky ako čarovné dekorácie

Tagy:  sviečka, čajová sviečka, pohár, podložka, plamienok, atmosféra, svetielko

Sponzorované odkazy:

Sviečky ako čarovné dekorácie

Sviečky plnia funkciu dekorácie a sú veľmi estetickými bytovými doplnkami. Umiestniť ich môžeme do presklených skriniek, na poličky, ale aj na stôl. Sviečky skvele vyzerajú a zapálené tvoria fantastickú atmosféru.

Klasické farebné sviece

Najjednoduchšou alternatívou sú klasické sviece, ktoré ľahko umiestnime na podložky či do zdobených mís a budú tak pripravené kedykoľvek k zapáleniu. Bývajú zvyčajne pomerne veľké a dokážu tak svojim mihotavým plamienkom dlho vytvárať skvelú atmosféru. Pekné žlté voňavé sviečky skrášlia každý interiér a večerom prepožičajú mäkké svetlo. Snehovo biele sviece v ozdobnom venčeku pôsobia takmer ako svadobné, iste sa však uplatnia aj vo svetlých miestnostiach. Nižšie klasické čierne sviečky oceníme v moderných interiéroch.

Jednoduchosť pre každý interiérJednoduchosť pre každý interiér

Zaujímavé a nápadité

Od klasiky prejdeme k originálnym a nevšedným kúskom. Prekrásna modrá sviečka, v ktorej nájdeme zaliate mušličky a malé morské hviezdice nám s každým pohľadom pripomenie šumiaci oceán a tým aj dovolenku. Ružovo-zelené veľké sviece zaujmú na prvý pohľad. Podobné unikáty určite stoja za našu pozornosť. Zaujímavá kompozícia troch sviečok na ozdobnej podložke s kamienkami robí skvelý dojem a určite poteší aj ako darček. Umiestnenie na stole bude to pravé.

Zdobené sviečkyZdobené sviečky

Závoj ružovej

Ružová farba pôsobí optimisticky a pozitívne. V miestnosti jej však môže byť až veľa, preto je dobré voliť ju len ako farbu doplnkov. Ružové sviečky vytvárajú krásnu atmosféru a pôsobia romanticky. Nízke ružové sviečky môžeme umiestniť do pohárikov, či s nimi vymyslieť nejaké netradičné aranžmány. Ružový púčik vyzerá veľmi nežne a každá žena či dievča ho ocenia ako darček. Pohárik na čajovú sviečku v ružovej farbe prepožičia miestnosti zdroj jemného svetla. Možnosť prakticky neustále meniť čajovú sviečku nám zabezpečí, že romantické svetielko nikdy nevyhasne. Aj sám osebe vyzerá pohár skvele a utvára jedinečný ráz.

Ružová romantikaRužová romantika

Vskutku netradičné sviečky

Sviečky nemusia vždy vyzerať tak, ako ich poznáme. Veľmi kreatívny bol ten, kto stojí za vznikom sviečky v nádobke pripomínajúcej prasknuté vajíčko. Niekoľko takých sviečok pohromade robí fantastický dojem. Podobná dekorácia naviac okamžite priláka pozornosť. Uzatvárateľná sviečka v plechovej nádobe predstavuje elegantný variant, ktorú možno v prípade potreby preniesť a vytvoriť tak jedinečnú atmosféru kdekoľvek. Krásna vôňa poteší naše zmysly. Skvostná nádobka na sviečku dýcha luxusom tiež vďaka kombinácii materiálov, z ktorých je vyrobená. Tenké sklo meniacej modrej farby a kov tvorí skvelú dvojicu.

originálnejšie variácieoriginálnejšie variácie

Článok Sviečky ako čarovné dekorácie bol publikovaný 20. srpna 2013 v 07.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...