Zmeňte nudne vymaľované izby

Tagy:  izba, farba, kuchyňa, jedáleň, obývacia izba, telocvičňa, strop, stena

Sponzorované odkazy:

Zmeňte nudne vymaľované izby

Pri zariaďovaní nového bytu či domu je všetko vzrušujúce a každý detail volíme veľmi starostlivo. Vymaľovanie izieb je bohužiaľ záležitosťou, u ktorej sa stále ešte veľa ľudí drží späť a bojí sa alebo nechce experimentovať. Pritom je to tak jednoduchý spôsob ako dať interiéru atmosféru a premeniť ho v upokojujúce príjemné miesto či energický kreatívny kút. Pomocou farieb a ich kombinácií je možné dosiahnuť veľkého dojmu.

Pred maľovaním

Či už zariaďujete nový interiér, alebo maľujete vo svojom starom dome, zamyslite sa nad účelom jednotlivých miestností a určite si, ako chcete, aby vyzerali a pôsobili. Biela ako farba steny skutočne môže úplne vymiznúť. Farebné oživovanie stien vždy nemusí nutne znamenať vymaľovať celý byt a to od stropu k podlahe. V niektorých miestnostiach postačia aj drobné úpravy, ale k tomu sa dostaneme nižšie.

Krátky prehľad farieb

Nie všetky farby sú do jednotlivých miestností vhodné. Preto je dobré v krátkosti si zhrnúť najpoužívanejšie farby a priradiť k nim miestnosti, v ktorých môžu byť k maľbe bez problému použité. Čierna môže byť použitá v kúpeľni, niekedy si ju do izby žiadajú staršie deti do svojich izbičiek. Radšej by však nemala byť čierna nad ostatnými farbami v prevahe. Červená je až príliš výrazná farba, ktorá sa pre svoje pôsobenie hodí skôr do telocvične. V miestnostiach ju môžeme použiť ale rozhodne nie ako dominantnú farbu. Oranžová sa hodí do obývacej izby, haly či študovne. Žltú môžeme použiť na vymaľovanie jedálne či kuchyne. Zelená pasuje do kúpeľne či spálne a modrá práve takisto. Ružovú farbu môžeme použiť v spálni.

Aj ružová môže byť vkusná, autor: JolanteAj ružová môže byť vkusná, autor: Jolante

Zabudnite na obyčajnú maľbu

Farby máme vybraté, teraz stačí pustiť sa do práce. Pri maľovaní jednotlivých miestností nemusíme experimentovať iba s farbami, ale aj s maľovaním samotným. Už nemusíme natierať štyri steny a strop. Veľmi modernú izbu získame zapojením našej fantázie a kreativity. Vymaľujte strop výrazne odlišnou farbou či v izbe skombinujte farby dve. Strop a jedna stena môžu byť v jednej farbe, zvyšok v inej. Možno tiež natrieť len širší pruh tesne pod stropom. Možností je tak veľa. Stačí sa zamyslieť a prísť na tú najkrajšiu kombináciu farieb. Na ozvláštnenie interiéru postačí natrieť jednu stenu, čo nestojí veľa práce a výsledok stojí za to!

Článok Zmeňte nudne vymaľované izby bol publikovaný 29. prosince 2012 v 16.00 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...