Farebný interiér je trendy

Tagy:  farba, farby, interiérové ​​farby, maľujeme byt, maľba, maľovanie bytu, farby v byte, interiér

Sponzorované odkazy:

Farebný interiér je trendy

Farby hrajú v ľudskom živote veľmi významnú úlohu, mnohokrát pôsobia na našu psychiku príjemným dojmom, ale v ich repertoári nájdeme aj také farby, ktoré v nás vzbudzujú určitý rešpekt. Nie všetky farby či farebné kombinácie sú vhodné do každej miestnosti domu či bytu, napr. kombinácia čierna so žltou nie je vhodná do spálne, pretože v mnohých vyvoláva pocit ohrozenia. Červená farba naopak pôsobí príjemne, ale v kuchyniach spôsobuje zvýšený apetít. Farby však majú v interiéri nezastupiteľný význam, ktorý nielen utvára atmosféru, ale prispievajú k celkovému trendy štýlu.

Trendy je predovšetkým nápadité farebné riešenie interiéru, v ktorom farby nesplývajú, ale naopak vynikajú. Jednou z možných variácií je dominanta bielej farby, ktorá je doplnená o výrazné farebné variácie. K takýmto príkladom napr. patrí interiér z našej fotogalérie, kde je biela doplnená ružovými a zelenými akcentmi.

Kombinácia troch, maximálne štyroch farieb pôsobí veľmi vyrovnaným interiérovým dojmom, čo prispieva k minimalizmu a harmónii, teda prvkom, ktoré sú v kurze. Nami prezentovaný súbor vnútorných priestorov prekračuje hranice konvenčného dizajnu, ktorý je spôsobený mixom palety farieb v hravom odtieni. Z obrázku doslova srší minimalistická forma kombinujúca dojem umeleckého rozmaru s modernými a cool prvkami.

farby pôsobia na psychiku človeka pozitívne i negatívnefarby pôsobia na psychiku človeka pozitívne i negatívne
farby v interiéri hrajú hlavnú úlohufarby v interiéri hrajú hlavnú úlohu
dôležitá je správna farebná kombináciadôležitá je správna farebná kombinácia

zdroj: http://dornob.com/…orary-colors

Článok Farebný interiér je trendy bol publikovaný 7. března 2013 v 07.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...