Interiéry v mene farieb

Tagy:  farby, farba, farebné, interiér, maľba, dekorácie, doplnky, bytové dekorácie, výmaľba, steny, maľovanie, farebné, zladenie farieb

Sponzorované odkazy:

Interiéry v mene farieb

Podľa odborníkov pôsobia farby pozitívne i negatívne na ľudskú psychiku a ovplyvňujú tak našu náladu a celkový psychický stav. V prípade voľby interiérových farieb by sme mali byť opatrní, pretože nie vždy sú farby tou správnou voľbou.

Farebne poňatý interiér je vkusný vtedy, ak sú farby zladené v správnom pomere, intenzite a množstve. V tomto prípade platí, že menej je viac, a tak radšej vyberajme decentne a v prijateľnej farebnej kombinácii.

Veselé farby dokážu priaznivo pôsobiť na ľudskú psychiku, interiér sa vďaka nim rozžiari a navodí príjemnú atmosféru. K „veselým“ farbám patria napr. rôzne odtiene oranžovej, zelenej, žltej aj modrá. Avšak to sú farby, ktoré sa dnes len zriedkakedy používajú k vymaľovaniu steny, viac ich uvidíme v podobe doplnkov alebo spálňových textílií.

Hitom sú farby tlmené, prírodného charakteru, ku ktorým patrí farba hnedá, čokoládová, machová, béžová alebo fialová. Tieto farby a ich kombinácie dokonale vyniknú v priestorovom interiéri, naopak v malých bytoch by mali prevládať farby pastelové.

Čo sa týka interiérových doplnkov, tie sú zvyčajne volené podľa obľúbenosti u užívateľa, teda vo väčšine domoch či bytoch nájdeme pestrofarebné prevedenie, ktoré mnohokrát nie je typovo ani farebne ruka v ruke.

Farebné kombinácie nie sú ničím obmedzené, miešať môžeme farby teplé aj studené, farby prírodné s farbami pastelovými. Dizajnové pravidlá sú o niečo tvrdšie, ale ak sú farby správne zvolené a namiešané, tak sa môže interiér premeniť v dokonalé a hrejivé bývanie.

príklad farebnej harmóniepríklad farebnej harmónie
niekedy stačia iba pestrofarebné doplnkyniekedy stačia iba pestrofarebné doplnky
kreativita ide ruka v ruke s paletou fariebkreativita ide ruka v ruke s paletou farieb

zdroj: http://www.decofabulous.com/…7-green-home

Článok Interiéry v mene farieb bol publikovaný 15. srpna 2013 v 15.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...