Využitie pivničných priestorov

Tagy:  pivnica, pivničné priestory, využitie pivnice, pivnica v dome

Sponzorované odkazy:

Využitie pivničných priestorov

Pivničné priestory môžeme využiť ďaleko duchaplnejšie než iba na uskladnenie kompótov, zemiakov a starého náradia.

Pivničný priestor je možné, pri dnešných technológiách a moderných stavebných prvkov, začleniť priamo do obytnej časti domu alebo jeho priestory využiť ako samostatnú miestnosť. V mnohých domácnostiach slúžia pivničné priestory ako skladovacie alebo technické miestnosti, v ktorých sa zhromažďujú nepotrebné predmety, športové potreby, sezónne oblečenie a obuv alebo zaváraniny.

Po dôkladnom zvážení však zistíme, že väčšinu predmetov, nachádzajúcich sa v pivničných priestoroch, vlastne už vôbec nepotrebujeme. Vyradením nepotrebných vecí dospejeme k tomu, že niekoľko málo pohárov uhoriek a kompótov môžeme uskladniť v kuchynskej špajze.

Tým nám vznikne nová, obvykle veľmi priestranná miestnosť, ktorú môžeme využiť ako pracovňu, oddychovú miestnosť, knižnicu alebo pánsky salónik. Ženy naopak tento priestor môžu využiť ako krajčírsky kútik, v ktorom je dovolené neustále rozloženie výstrihov, látok a ostatných krajčírskych pomôcok.

K veľmi praktickému využitiu pivničných priestorov patrí miestnosť, ktorá bude slúžiť ako práčovňa a sušiareň. Tým sa vyrieši dilema nedostatku miesta pre umiestnenie práčky a priestoru určeného na sušenie bielizne. Pivničná sušiareň ponúka veľmi vhodné podmienky pre sušenie bielizne, a to predovšetkým v zimných mesiacoch.

Milovníci wellness a zdravého životného štýlu môžu pivničný priestor využiť ako relaxačnú miestnosť. Priestor je možné vybaviť posilňovacími strojmi, saunou, solárnym zariadením alebo vírivou vaňou. K veľmi obľúbeným a technicky nenáročným typom sáun patrí sauna fínska, alternatívou môžu byť infrakabíny, ktoré sú určené výhradne pre domáce použitie. K obľúbeným wellness programom patrí parný sprchovací box, ktorý ponúka vedľa produkcie horúcej pary tiež klasické a masážne sprchovanie.

Najväčším, ale tiež finančne najnáročnejším luxusom je pretvorenie pivničného priestoru na bazénovú plochu. Perfektné podmienky suterénu priamo nabádajú k tejto rekonštrukcii, ktorú zaiste ocenia všetci členovia domácnosti.

Priaznivci dobrého vína môžu rekonštrukciu pivničných priestorov prispôsobiť na archiváciu vínnych fliaš a vybaviť priestor štýlovým nábytkom, kde sa bude holdovať dobrému vínu.

Článok Využitie pivničných priestorov bol publikovaný 20. července 2013 v 06.30 v rubrike Dom. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...