K+K koberce

Tagy:  K+K koberce, bytové koberce, spoločnosť K+K, záťažové koberce, koberce, koberce s potlačou, velúrové koberce, slučkové koberce

Sponzorované odkazy:

K+K koberce

Prvá predajňa kobercov značky K+K bola založená roku 1993, v skromných priestoroch zberných surovín v meste Příbrami. Celková plocha tejto predajne činila iba 80 m², v ktorej pracovali dvaja zamestnanci. Sortiment bol veľmi obmedzený, ponuka bola zameraná predovšetkým na štandardné kusy za prijateľné ceny. V ten istý rok boli otvorené ďalšie dve prevádzky v meste Mladá Boleslav a v Milevsku.

Postupom ubiehajúceho času sa spoločnosť značne rozrástla a v súčasnej dobe patrí ku gigantom s kobercami a bytovými doplnkami. V Českej republike ponúka spoločnosť svoje výrobky v 29 predajniach, v ktorých zamestnáva približne 130 pracovníkov. Najväčšia predajná obchodná hala s kobercami sa nachádza v Prahe Řepy, predajná plocha sa rozkladá na celkovej ploche o rozlohe 4 000 m², čím patrí k najväčším halám s predajom kobercov v strednej Európe. Koberce môžeme vyberať od niekoľkých producentov z európskych kobercových veľmocí, ku ktorým patrí Belgicko, Holandsko, Francúzsko, Nemecko či Slovinsko.

Vedľa širokej ponuky kobercov ponúka spoločnosť rozmanitý výber bytových doplnkov a široký výber podlahových krytín z PVC.

Rad bytových doplnkov zahŕňa:

• širokú škálu moderných tapiet
• dekoračné látky, záclony a závesy
• kúpeľňové predložky
• vankúše, matrace, periny
• stropné kazety
• umývateľné obrusy
• behúne
• rohožky
• schodové nášlapy
• obliečky
• lepidlá
• prechodové lišty

Na vybraných predajniach môžu zákazníci využiť služby, ktoré sa týkajú daného sortimentu, ktorý zahŕňa ušitie záclon či závesov podľa priania zákazníka, pokládku kobercov či PVC vrátane zakončenia prechodovými lištami alebo pokládku stropných kaziet.

Typy K+K kobercov

Záťažové koberce

Vpichované záťažové koberce sú určené predovšetkým do priestorov s vysokými prevádzkovými nárokmi, čím rozumieme priestory komerčného využitia – hotely, banky, kancelárie, školy, škôlky, reštaurácie. Záťažové koberce s gélovým podkladom disponujú kvalitnejšími vlastnosťami pri každodennom zaťažení, čím sa predlžuje ich životnosť. Lacnejšou alternatívou sú vpichované záťažové koberce bez použitia gumového podkladu, ktorý je nahradený latexovým lepidlom alebo špeciálnym nástrekom. Cenu u týchto typov kobercov ovplyvňuje predovšetkým ich gramáž, výška vlasu, hustota vpichu a materiál, ktorý je použitý na samotný podklad.

Bytové koberce

V sieti predajní kobercov K+K môžeme vyberať zo širokého výberu bytových kobercov, ktoré sú podľa typu rozdelené do nasledujúcich skupín.

Koberce s potlačou

Tento typ kobercov disponuje veľmi nízkou slučkou, do ktorej je vtlačený daný vzor. Vďaka širokej škále vzorov s najrôznejšími kvetinovými, abstraktnými či detskými motívmi, môžeme tento druh kobercov využiť takmer do všetkých bytových priestorov. Cena sa pohybuje podľa kvality od 5 – 8 €/m².

Slučkové koberce

Kvalita slučkových kobercov je závislá na hustote a výške slučiek, na základe čoho sa odvíja aj cena, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 5 – 12 €/m².

Strihané koberce Cut-Loop

Pod názvom strihaný koberec sa skrýva kombinácia malej a veľkej slučky, ktorá vytvára nepravidelný povrch. Strihané koberce patria do vyššej kvalitatívnej i cenovej triedy, ktorá sa pohybuje od 10 €/m². Použitie týchto kobercov nachádza uplatnenie predovšetkým v obývacej izbe alebo spálni, pretože údržba je oproti klasickým kobercom zložitejšia.

Velúrové koberce

Velúrové koberce, niekedy tiež nazývané Velvet, sa vyznačujú veľmi úzkou, všívanou väzbou, s krátkym bohatým vlasom. Cena sa pohybuje podľa použitého materiálu, ktorý môže byť vlnený či umelý, od 11 €/m².

Koberce s rezaným vlasom Cut-Pile

Koberce disponujú rezaným vlasom, čo vytvára veľmi uhladený povrch. Tento typ kobercov je radený do exkluzívnej kategórie, čomu zodpovedá aj cena, od 12 €/m².

Článok K+K koberce bol publikovaný 5. ledna 2013 v 08.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...