Točité schodisko, to pravé pre nejeden interiér

Tagy:  schody, schodisko, poschodie, dom, mezonet, duplex

Sponzorované odkazy:

Točité schodisko, to pravé pre nejeden interiér

Točité schodisko síce momentálne nie je posledným výstrelkom v oblasti exteriérového a interiérového dizajnu, to však nie je dôvod k jeho zavrhnutiu. Práve naopak, ponuka je stále zaujímavejšia a prináša so sebou možnosť, ako dodať svojmu domovu niečo extra.

Výhoda točitého schodiska

Točité schody so sebou nesú jednu ohromnú výhodu, a to ľahkú použiteľnosť. Na rozdiel od klasického schodiska totiž často zaberá oveľa menej priestoru, čo je v mnohých prípadoch rozhodujúce. Rad modelov navyše prináša jednoduchú montáž. V podstate nie je potrebných príliš veľa úprav, to najdôležitejšie je len dobre vybrať. Zvyšok už je potom otázkou chvíle.

Vyberajte starostlivo

Točité schodisko nie je vhodné všade a najmä pre všetkých. Pokiaľ ide o schodisko malých rozmerov, nie je vhodnou voľbou pre veľmi frekventované používanie. Práve tak veľké predmety sa po nich nebudú ľahko vynášať, problém môžu mať tiež určité osoby. Naopak veľkú službu preukáže tam, kde treba šetriť miestom. Čerešničkou na torte potom bude dizajn, ktorý je často veľmi vydarený a schody tak vtisnú interiéru novú tvár.

Jednoduché schodisko

Jednoduché schodisko je vhodné do každého priestoru a nezanechá na ňom príliš veľa stôp. Najmä schodisko vyrábané z kovu, prípadne dreva či kombinácii oboch. Spracovanie býva veľmi prosté, práve ako farebné ladenie.

Jednoduché do každého interiéru, autor: Albini & FontanotJednoduché do každého interiéru, autor: Albini & Fontanot

Ladnosť kovu a skla

Interiér nebude narušovať ani schodisko vyrobené zo striebristého kovu a skla. Je totiž akoby priehľadné a zapadá výborne hlavne do jednoduchých interiérov či moderne riešených priestorov.

Takmer priehľadné zo skla a kovu, autor: eedesign.co.ukTakmer priehľadné zo skla a kovu, autor: eedesign.co.uk

Pekné z masívu

Ak sa vám nepáči krehko vyzerajúce schodisko, voľte masívnejší variant. Toto schodisko je skutočne neprehliadnuteľné a výrazne pevné. Hodí sa nielen na chalupy, ale aj do mestských bytov, ktorým pomôže vytvoriť hrejivú atmosféru.

Neprehliadnuteľné z masívu, autor: logstairs.comNeprehliadnuteľné z masívu, autor: logstairs.com

Kov v novom podaní

S kovom sa dá kúzliť. Ak zvolíme kov s povrchovou úpravou a navyše ešte originálny odtieň, môžeme si byť istí, že v interiéri nesklame.

Kov v novom podaní, autor: customiron.comKov v novom podaní, autor: customiron.com

Schodisko oblých tvarov

Niektorí dizajnéri preferujú jemné krivky a obliny, a inšpirujú sa v prírode či dávnych kultúrach. Také je aj schodisko, ktorého tvorca využil antické prvky.

Inšpirácia z Atén, autor: customiron.comInšpirácia z Atén, autor: customiron.com

Originálne a v mini verzii

Niektoré schodiská sú neprehliadnuteľné, hoci zaberajú minimum priestoru. Tohto efektu je možné dosiahnuť najmä výraznými farbami a tvarmi. Červená a geometrickosť toto spĺňajú na jednotku.

Výrazné a s minimálnymi nárokmi na priestor, autor: eedesign.co.ukVýrazné a s minimálnymi nárokmi na priestor, autor: eedesign.co.uk

Článok Točité schodisko, to pravé pre nejeden interiér bol publikovaný 12. září 2013 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...