Moderné obrazy - vdýchnite svojmu obydliu štipku umenia

Tagy:  moderné obrazy, jednoduchosť, krása, 3D obrazy, viacdielne obrazy

Sponzorované odkazy:

Moderné obrazy - vdýchnite svojmu obydliu štipku umenia

Umenie hýbe svetom snáď od nepamäti a či chceme alebo nie, veľmi úzko nás ovplyvňuje. V baroku si vtedajšia šľachta potrpela na monštruózne a pre nás veľmi nevkusné parochne, ktoré zvečňovali pomocou portrétov, realizmus bol preslávený maľovaním obrazov obyčajných vidieckych ľudí pri práci a pre romantizmus je úplne typický výjav búrky, morských vĺn, cintorína či inej pochmúrnej témy. V dnešných časoch sme na historické diela, ktoré majú cenu sto tisíc eur takmer zabudli a obývacie izby, spálne, pracovne alebo detské izby zdobíme modernými replikami alebo tvorbou dnešných umelcov. Každý máme vkus síce úplne iný, ale málokto je zástancom holých múrov, ktoré pôsobia chladne a neprístupne. Nechajte sa inšpirovať 21. storočím a kúpte si do svojho hniezdočka lásky nový kúsok, ktorý bude obdivovať nejeden závistlivý sused.

Realita spojená s abstrakciou, autor: narodniumeniRealita spojená s abstrakciou, autor: narodniumeni

V jednoduchosti je krása

V posledných rokoch sa do módy opäť vracajú jednoduché motívy klasických výjavov, maľované rukou umelca dnešnej doby. Realistické obrazy tak pomaly zatienili abstrakciu, ktorá má však tiež svoje čaro a treba o nej polemizovať. Tohtoročným trendom je jednoduchosť, spájajúca sa s krásou prostosti. Laicky povedané, obyčajná podobizeň morských dún, západu slnka či detailu slnečnice pôsobí hrejivým dojmom, ktorý vo vás zanechá nevšedné zážitky. Takýto typ obrazu je vhodný do spoločenskej miestnosti, do obývacej izby, do spálne, do izbičky alebo do kancelárskych priestorov.

Výjavy krajiny sa opäť vracajú do módy, autor: herelosVýjavy krajiny sa opäť vracajú do módy, autor: herelos

3D obrazy

Absolútnou novinkou v oblasti bytového dizajnu sú 3D obrazy. Klasický obraz je buď maľovaný na plátno alebo zhotovený z fotografie, 3D obrazy mávajú abstraktné motívy ako sú rôzne vlnky, čiarky či geometrické tvary, štylizované do podobných farebných odtieňov. Takýto obraz je obvykle zložený z niekoľkých menších častí, ktoré celkovo pôsobia trojrozmerne. Zaobstarajte si „živý“ obraz do svojho bytu alebo kancelárie. Blížia sa vianočné sviatky a 3D dekorácia je tiež skvelým darčekom.

3D obrazy bývajú abstraktných tvarov, autor: hyperbydlení3D obrazy bývajú abstraktných tvarov, autor: hyperbydlení

Viacdielne obrazy

Viacdielne obrazy sa stali trendom posledných rokov a zdobia nejednu domácnosť. Ručne maľované obrazy sa skladajú zo štyroch menších obrázkov, ktoré dohromady tvoria celok. Pýtate sa aký je teda rozdiel medzi 3D a viacdielnymi obrazom? 3D obrazy majú abstraktné tvary a zvyčajne pod sklom, preto pôsobia aj bez okuliarov trojrozmerne, ale viacdielny obraz je rozložený na viac častí len z estetického hľadiska, jeho motívy bývajú rastlinné. Kúpte si domov originálny kúsok, za ktorý zaplatíte len 80 eur. Svoje investície nebudete ľutovať.

Článok Moderné obrazy - vdýchnite svojmu obydliu štipku umenia bol publikovaný 9. října 2013 v 07.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...