Obrazy, ktoré doslova dýchajú

Tagy:  dekorácie, nástenné dekorácie, rámik, rámčeky, dekorácie na stenu, obrázky, obrazy, živé obrazy, krajina, krajinka, mravec, mravce, mravčie obrazy, FRAMEicarium

Sponzorované odkazy:

Obrazy, ktoré doslova dýchajú

Zarámované obrazy, ako interiérová dekorácia, pomaly, ale isto strácajú na významnosti. Od rámovania sa začína ustupovať a prednosť je daná otvorenosti, ľahkosti a štýlu, ktorý dýcha.

Zarámované obrazy s krajinkami FRAMEicarium však hovoria úplne o niečom inom, štýlovejšom. FRAMEicarium, to sú doslova živé obrazy, ktoré nám umožňujú jedinečný pohľad do sveta mravcov. Za krycím sklom sa ukrýva retro umelecké dielo, ktoré však nie je vytvorené ľudskou rukou, ale mravcami.

Každý z obrazov je úplným originálom a jeho podoba je do istej miery ovplyvnená prácou mravcov. Na rozdiel od väčšiny iných umení, môžeme v prípade živých obrazov sledovať pohyb a vývoj v priebehu času, počas ktorého budú mravce stavať, vytvárať tunely a cestičky.

Séria umeleckých diel Ant Farm pochádza z rúk návrhárov Hugha Haydena a Katie Vitale, ktorí sa snažili zareagovať na potreby metropoly: bližšie poznanie prírody. Obrazy v podobe FRAMEicarium sú ideálnou voľbou nielen do bytov nachádzajúcich sa v metropole alebo väčších mestách, ale aj do všetkých ostatných bytov, ktoré obývajú deti. Prítomnosťou obrazov Ant Farm vyplníme nielen stránku dizajnovú, ale aj praktickú, pretože môžeme pozorovať žijúci dôkaz prírody.

živé obrazy sú ozdobou interiéruživé obrazy sú ozdobou interiéru
život v prírode na dosah rukyživot v prírode na dosah ruky

Zdroj: http://dornob.com/…act-wall-art

Článok Obrazy, ktoré doslova dýchajú bol publikovaný 21. listopadu 2013 v 07.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...