Keď dom vykurujú obrazy

Tagy:  vykurovacie obrazy, vykurovanie domu, vykurovanie bytu

Sponzorované odkazy:

Keď dom vykurujú obrazy

Dnešné technológie idú dopredu doslova míľovými krokmi, a tak už nikoho nemôže prekvapiť fakt, že by sa dal dom dokonale vyhrievať modernými obrazmi.

Ceny za energie spojené s vykurovaním domu či bytu sú rok od roku stále vyššie, preto nie je divné, že sa väčšina spotrebiteľov zaujíma o to, ako tieto náklady čo najúčinnejšie znížiť. Jedným z riešení je tzv. infrakúrenie, čo je veľmi efektívny, účinný a predovšetkým dostupný spôsob vykurovania nášho obydlia. K najväčším prednostiam tohto typu vykurovania patria v prvom rade nízke prevádzkové náklady spojené s výhrevnosťou domu a tiež minimálna alebo nulová údržba prevádzky.

moderné vykurovacie obrazy dokonale vyniknú v priestranných interiérochmoderné vykurovacie obrazy dokonale vyniknú v priestranných interiéroch

Aké sú prednosti infrakúrenia?

K najväčším prednostiam infrakúrenia patria minimálne náklady spojené s vykurovaním domu či bytu, ktoré môžeme znížiť až o niekoľko desiatok percent oproti nákladom súčasným. Ďalším plusom je šetrný stav k životnému prostrediu, pretože na rozdiel od tuhých palív, nezaťažuje infrakúrenie našu prírodu. Zákazníkov však bude predovšetkým zaujímať prednosť, ktorá sa viaže k dlhej životnosti výrobku, počas ktorej takmer odpadajú servisné zásahy a opravy. Tiež obstarávacie náklady nie sú nijako závratné a ich investícia sa onedlho samozrejme vráti.

farebné vykurovacie obrazy vyniknú vo svetlých miestnostiachfarebné vykurovacie obrazy vyniknú vo svetlých miestnostiach

Ako infrakúrenie funguje?

Infrakúrenie funguje na princípe sálania, čo je podobný spôsob vykurovania, ako pracuje kachľová pec. Infra teleso vyhrieva priestor pomocou špeciálneho uhlíkového vlákna, ktoré sa skladá z niekoľkých stoviek menších vlákien. Infra teleso pracuje po zapnutí tak, že teplota rovnomerne sála do celého priestoru, ktorý sa postupne ohrieva od podlahy, cez steny až po strop. Vďaka rovnomernému ohrievaniu interiéru a postupnému prehrievaniu vzduchu môže byť v priestore dosiahnutá optimálna teplota. K výhodám tohto spôsobu vykurovania patrí nulové víreniu prachu, prehrievanie a vysúšanie muriva, zlepšenie tepelnoizolačných vlastností stavebných materiálov, čím sa zároveň predchádza možnému vzniku plesní. K najväčším prednostiam infrakúrenia patrí veľmi nízka spotreba elektrickej energie a dlhá životnosť, počas ktorej takmer stopercentne odpadajú náklady spojené s údržbou či servisnou prevádzkou. Tento typ vykurovania ocenia aj milovníci dizajnu, pretože infra telesá sú spracované v modernom štýle, ktorý v priestore pôsobí exkluzívne a trendy.

ponuka zahŕňa širokú škálu motívovponuka zahŕňa širokú škálu motívov

Design infrakúrenia

Infrakúrenie je k dostaniu v niekoľkých moderných prevedeniach, vyberať môžeme podľa farebného a štýlového ladenia so súčasným interiérom. Vyberať môžeme od základných, štandardných modelov disponujúcich klasickým bielym prevedením v kombinácii s hliníkovým rámom až po modely v podobe nezahmlievacích zrkadiel, ktoré sú vhodné do kúpeľní. V obývacích izbách či priestranných halách dokonale vyznejú moderné obrazové motívy rôznych farebných a štýlových vyhotoveniach.

vyberať môžeme z motívov abstraktných aj klasickýchvyberať môžeme z motívov abstraktných aj klasických

Zdroj: http://www.gloriet-infratopeni.cz

Článok Keď dom vykurujú obrazy bol publikovaný 5. srpna 2013 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...