Dominanta zrkadiel

Tagy:  zrkadlo, zrkadlá, sklenené zrkadlá, moderné, moderné zrkadlá, zrkadlá do interiéru, interiér, vybavenie interiéru

Sponzorované odkazy:

Dominanta zrkadiel

Správne zvolený typ zrkadla dokáže veľmi významne premeniť interiér, a to nielen dizajnovo, ale aj opticky. Zrkadlo nám umožňuje priestor presvetliť, zväčšiť, ponúknuť výrazný a dominantný prvok daného priestoru.

So zrkadlami sa najčastejšie stretávame v kúpeľniach, šatniach a predsieňach, avšak nechýbajú v priestorových interiéroch ani v halách či obývacích miestnostiach, ktoré bývajú spojené s jedálňou či kuchyňou.

Zrkadlá predstavujú skvelú ilúziu, predovšetkým zväčšenie priestoru, pretože dokážu vytvoriť svetlo a priestorovú kompatibilitu. Nedostatok priestoru sa rieši predovšetkým v kúpeľniach, ideálne je umiestniť do kúpeľne veľké zrkadlo, v ktorom sa zobrazí celá postava.

Dynamická zmena vďaka veľkoformátovým zrkadlám môže nastať aj v izbách s nízkymi stropmi, ktoré pôsobia stiesnene. V takýchto miestnostiach je dobré umiestniť veľké zrkadlá, ktoré začínajú pri podlahe a končia cca v úrovni celej ľudskej postavy. Ak do izby umiestnime zrkadlo vo veľkosti od podlahy k stropu, nastane v priestore veľká dynamická zmena, ktorá izbu premení v harmonický priestor.

Tmavé steny je možné veľmi jednoducho presvetliť práve vďaka zrkadlám, ktoré odrážajú svetlo a tmavú farbu príjemne vyrovnávajú.

Ďalšie výrazné oživenie priestoru môžeme dosiahnuť vďaka multifunkčnému riešeniu – zrkadlo ako súčasť šatníkovej skrine. V tejto podobe dochádza k optickému klamu v podobe rozšírenia miestnosti.

Trikov, nápadov a návodov na dosiahnutie elegancie priestoru vďaka zrkadlám je celý rad, inšpirovať sa môžete napríklad našou fotogalériou.

Zdroj: http://freshome.com/…sing-mirrors

Článok Dominanta zrkadiel bol publikovaný 15. října 2013 v 15.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...