Vysoké vázy, bytový doplnok, ktorý si zamilujete

Tagy:  vázičky, dekorácie, kvety, inšpirácie, vázy, kvety

Sponzorované odkazy:

Vysoké vázy, bytový doplnok, ktorý si zamilujete

Mať krásnu štýlovú domácnosť chce iste každý z nás. Nájsť bytové doplnky presne podľa našich predstáv nemusí byť vždy úplne jednoduché. Dôležité je vedieť, čo chceme. Potom už je to len otázkou času, než narazíme na tie pravé veci. Vázy sú presne tým, čo skrášli interiér a je nadčasové. Použiť ich môžeme klasicky na kvety, mnoho z nich však skvele vyzerá aj prázdnych, postavených na polici, vo vitríne alebo inde.

Vysoké vázy v interiéri vyniknú

Ak sa pýtate prečo práve vysoké vázy, odpoveď je naporúdzi. Vysoké vázy vyzerajú skvele, nech v nich voňavá kytica je, alebo nie. Samy o sebe zaujmú a nechať ich bez starostí môžeme aj prázdne. Veľké vázy môžeme stavať samotné na zem, menšie vyniknú na policiach a stolíkoch. Čierne a temné hnedé odtiene váz sa bez obáv hodia do každého interiéru, bez ohľadu na jeho zariadenie. Prázdnych váz je najlepšie stavať vždy niekoľko blízko seba, aby sme docielili toho správneho efektu.

Nenápadné a univerzálneNenápadné a univerzálne

Biela elegancia

Biela farba je nadčasová a nesmrteľná. Biele vázy sa hodia do ultramoderných interiérov, naopak ich však môžeme umiestniť aj do obydlia milovníkov štýlu anglického vidieka. Najvyššie budú vyzerať biele vázy a vázičky vo farebných izbách, kde budú kontrastovať s farbou stien a nábytku. Bucľaté aj vysoké štíhle vázy ozdobia každú izbu.

Krásky v bielomKrásky v bielom

Farebná inšpirácia

Experimentovať nemusíme len s tvarmi, ale predovšetkým s farbami. V interiéri musí hlavne všetko skvele ladiť. Hnedá váza kyprejších tvarov môže byť umiestnená v zimnej záhrade či v izbe zariadenej v prírodných hnedých a zelených tónoch. Zelenkasté a modré odtiene môžeme umiestniť spoločne, ich kombinácia vyzerá moderne a veľmi vkusne. Hodiť sa budú do interiéra ladeného do modrej, zelenej aj žltej farby.

Zaujímavé odtieneZaujímavé odtiene

V dvojici to ľahšie ide

Samotná váza, ak je prázdna, v interiéri nikdy príliš nevynikne. Viac váz, či už umiestnených kdekoľvek robí ďaleko lepší bohatší dojem. Uzučké elegantné vázičky vo fialových tónoch nás určite očaria. Hodia sa do predsiene aj obývacej izby a nie je nutné do nich nič vkladať. Priehľadné sklenené vázy môžeme naplniť dekoračným pieskom či farebnými kamienkami. Sada priehľadných blankytne modrých váz pôsobí skvelým dojmom.

Sklenené vázySklenené vázy

Vyžívajte sa vo zvláštnostiach

Originálne unikátne kúsky bude naopak lepšie umiestňovať samostatne, aby vynikli. Netradičné farby, rozmery a tvary dajú interiéru šmrnc a prekvapia nás dojmom, ktorý v ňom urobia.

Zaujímavé dizajnérske kúskyZaujímavé dizajnérske kúsky

Článok Vysoké vázy, bytový doplnok, ktorý si zamilujete bol publikovaný 16. ledna 2013 v 09.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...