Čo to sú bio krby?

Tagy:  krby, bio krby, interiérové krby

Sponzorované odkazy:

Čo to sú bio krby?

Moderným interiérovým prvkom sú krby, ktoré sa stali, vďaka praskajúcemu drevu a zlatisto-červeným šlahajúcim plameňom, symbolom rodinného života a šťastia. Príjemná atmosféra a upokojujúci pohľad do ohniska prispieva nielen k pohodovej atmosfére ale aj k minimalizovaniu nákladov na vykurovanie.

Čo si mám predstaviť pod pojmom bio krb?

Bio krb je krb disponujúci krbovou vložkou, ktorá funguje na princípe spaľovania bio alkoholu, ktorý je upravený tak, aby horel v prirodzených farbách. Vďaka modernej technike sa môžeme pozerať do nádherne šľahajúcich žlto-zlatých plameňov, ktoré neprodukujú dym, spaliny ani zápach. Bio alkohol alebo bio lieh produkuje CO2 a H2O, čo je v preklade kysličník uhličitý zmiešaný s vodou, teda látkou podobnej tej, ktorú človek vydychuje. Na základe vyššie uvedeného nám nehrozí žiadna otrava a nemusíme sa obávať usadeného prachu, ako je tomu v prípade krbov klasických.

Na našom trhu existuje široká ponuka bio krbov, vyberať môžeme z variantov klasických i atypických, teda podľa štýlu nášho interiéru. Aj výber materiálov je naozaj široký, ponuka zahŕňa krby mramorové, sklenené, nerezové, kachľové aj oceľové.

Nevýhodou bio kozubov je však neprítomnosť zvuku praskajúceho dreva, ktoré počas spaľovania vydáva veľmi príjemnú arómu. Toto však už tiež technika vyriešila a tak si môžeme do krbu nakvapkať príjemný aromatický olejček s vôňou rôznych druhov drevín. Jediným mínusom teda bude zvuk praskajúceho dreva, čomu však určite prídu odborníci už čoskoro na kĺb.

krby v interiéri pôsobia naozaj luxusnekrby v interiéri pôsobia naozaj luxusne

Aký je rozdiel medzi klasickým a bio krbom?

Stavba klasického krbu si žiada príliš veľa špecifických požiadaviek, mimo dostatočného miesta musíme tiež počítať s náročnou výstavbou. Najväčším problémom v už obývanom interiéri je požiadavka na komínový odvod, s ktorým je nutné počítať už vopred. Obstaraním bio krbu nám odpadnú všetky starosti nielen s výstavbou, ale aj s priestorovým riešením, čo je výhodné predovšetkým pre majiteľov bytových jednotiek, ktorí majú o krb vážny záujem.

Kam možno bio krb umiestniť?

Veľkým plusom bio krbov je ich mobilita, ktorá nám umožňuje umiestniť krb tam, kam práve chceme. Vďaka samostatnej horákovej komore, ktorou disponujú, môžeme bio krby presúvať z miesta na miesto, podľa aktuálnej potreby.

na prvý pohľad sú bio krby od tých klasických na nerozoznaniena prvý pohľad sú bio krby od tých klasických na nerozoznanie

Článok Čo to sú bio krby? bol publikovaný 17. ledna 2013 v 06.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...