Domáce krby

Sponzorované odkazy:

Domáce krby

Domáce krby neslúžia iba na vykurovanie miestností, ale tiež k doladeniu interiéru. Krb nie je iba funkčná záležitosť, ale aj vkusný doplnok bytu. Ide o výhrevné teleso a romantický doplnok, ktorý sa postará nielen o príjemné teplo, ale navyše dokáže navodiť aj nezameniteľnú atmosféru.

Romantika v byte

Domáce krby dokážu navodiť romantickú a nenahraditeľnú atmosféru. Vďaka praskajúcemu drevu a sálajúcich plameňov ohňa dokážete vytvoriť nezameniteľnú náladu. Existujú rôzne druhy krbov a je len na vás, aký si vyberiete. Najdôležitejší pri krbe nie je jeho tvar, dizajn či veľkosť, ale komín, ktorý patrí neodmysliteľne ku krbovému systému a musí zodpovedať daným predpisom.

Ktorý je ten pravý?

Rovnako tak ako komín, tak aj správna veľkosť domáceho krbu rozhoduje o jeho vlastnostiach. Interiérové ​​krby sú vhodné najmä ako doplnkové vykurovanie. Môžete si vybrať medzi otvorenými a presklenými krbmi.
Krby nie sú stoličky, stoly, lavice ani skrine, ktoré sa dajú len tak postaviť do domu a ľahko s nimi manipulovať. Určite si všetko pred samotnou stavbou krbu premyslite. To, kde bude krb stáť, je vhodné rozhodnúť už v čase plánovania stavby domu. Riadne si premyslite, k čomu váš krb bude slúžiť. Úplne iné požiadavky budete mať na taký, ktorý vám bude občas privádzať príjemnú atmosféru a úplne iné na taký, ktorý vám bude slúžiť ako vykurovacie teleso na vyhrievanie domácnosti.

Krbová vložka a materiál

Výber krbovej vložky je najlepšie skonzultovať s tým, kto vám bude krb stavať. Ak vám môžem odporučiť, vyhnite sa lacným produktom od niekoho, kto robí úplne iné výrobky, alebo ak o firme veľa neviete. Z materiálu odporúčam radšej liatinu ako oceľ, aj keď je liatina výrazne drahšia. Investovať do krbu sa oplatí. Pamätajte, že za vysokú cenu máte vyššiu kvalitu.
Krbová vložka sa rozohrieva do vysokých teplôt, a preto by sa nemala dotýkať výrazne horľavého materiálu.

Ekologické krby

Úžasná alternatíva sú ekologické krby, ktoré sú vhodné do každého bytu, bez toho aby ste museli prestavovať svoj ​​domov kvôli komínovému vývodu. Ekologické krby sú vhodné kamkoľvek a je len na vás, kam si ho v byte budete chcieť dať.
BIO krby nájdete najmä v internetových obchodoch a vyberať si môžete z mnohých druhov. Takýto typ krbu je úplne bez komína, popola, dymu a škodlivých splodín. Čo je palivom? Bioetanol, ktorý je zdravotne nezávadný a vyhovuje všetkým potrebným trendom.
Stačí len naliať dostatočné množstvo bioliehu do krbu a potom sa už môžete začať kochať tou príjemnou nádherou.

Článok Domáce krby bol publikovaný 15. května 2014 v 07.00 v rubrike Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...