Obklady do kuchyne - načerpajte inšpiráciu

Tagy:  kuchyne, kuchyňa, obklady, steny, obkladačky, dlaždičky, mozaika

Sponzorované odkazy:

Obklady do kuchyne - načerpajte inšpiráciu

Aj keď sa v mnohých prípadoch obklady z kuchyne vytrácajú, stále je dosť ľudí, čo si bez nich kuchynskú stenu nevedia vôbec predstaviť. Vôbec sa však nemusia obmedzovať na zažitú klasiku, nové produkty fandia fantázii.

Voľte prírodné materiály či odtiene

Mnohým kuchyniam výborne sadnú obklady vyrobené z prírodných materiálov. Obklady z kameňa môžu mať mnoho podôb, od drobnej mozaiky po veľké dlaždice. Tiež odtieňov sa ponúka celá škála. Často má kameň iba jednu nevýhodu – vysokú cenu. Ak teda nechceme alebo nemôžeme investovať do prírodného kameňa, máme ešte možnosť poobzerať sa po keramických obkladoch v prírodných tónoch. Vybrať si môžeme presne taký odtieň, ktorý skvele zapadne do interiéru, mnoho výrobkov má tiež veľmi zaujímavý povrch.

V prírodných tónoch, autor: obklady-a-dlazba.czV prírodných tónoch, autor: obklady-a-dlazba.cz

V jednoduchosti je krása, to platí aj tu

Často je výbornou voľbou nejaký neutrálny odtieň, či už v matnom alebo lesklom prevedení. Takýto obklad môžeme použiť nielen na stenu, ale aj napríklad na bar. Navyše si môžeme pohrať s formátom jednotlivých dlaždíc. Kuchyňa stále pôsobí dokonalým, zjednoteným dojmom.

Mnohí majú obavy z tmavých tónov. Na tomto príklade je však vidieť, že nie je čoho sa obávať. Antracit či ďalšie odtiene šedej vyzerajú jednoducho skvele.

Jednoduché a šmrncové, autor: obklady-a-dlazba.czJednoduché a šmrncové, autor: obklady-a-dlazba.cz

Mozaika na mnoho spôsobov

V kuchyni je dobre uplatniteľná mozaika. Zďaleka sa však nemusíme obmedzovať na klasickú mozaiku. Ponúka sa napríklad mozaika pozostávajúca z drobných obdĺžnikov. Voliť môžeme stratégiu tón v tóne alebo naopak zabodovať s kontrastmi a pestrosťou. Ak sa však chce niekto skutočne pohrať, môže si mozaiku vytvoriť úplne sám z rôznych črepov dlaždíc.

Mozaika na 1000 spôsobov, autor: obklady-a-dlazba.czMozaika na 1000 spôsobov, autor: obklady-a-dlazba.cz

Využite lesku a zaujímavých farieb

V kuchyni sa môžeme s obkladmi skutočne pohrať. Ak preferujeme konzervatívnejší vzhľad, priamo sa ponúka použitie dlaždíc v zaujímavom odtieni a povrchovej úprave. Napríklad vysoko lesklé dlaždice s nie úplne rovným povrchom môžu byť to pravé. Celkový vzhľad potom tiež ovplyvní výber formátu dlaždíc. Dnes sa používajú ako drobné dlaždičky, tak aj veľkoformátové dlaždice.

Hlasujte pre lesk, autor: toppstiles.co.ukHlasujte pre lesk, autor: toppstiles.co.uk

Nebojte sa výrazných farieb a kontrastov

V posledných rokoch neexistujú pravidlá. Vracia sa veľa trendov z minulosti. Nie je teda divné, že sa stretávame s návratom princípov pop artu či modernizmu. Mnohí si tak doprajú farieb a pri obkladaní kuchynských stien ich využijú hneď niekoľko. Ak sa interiér dobre premyslí, môžu byť aj pestré kontrastné farby výbornou voľbou.

Povedzte farbám áno, autor: obklady-a-dlazba.czPovedzte farbám áno, autor: obklady-a-dlazba.cz

Článok Obklady do kuchyne - načerpajte inšpiráciu bol publikovaný 10. února 2013 v 07.45 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...