Intímne osvetlenie na nočný stolík

Tagy:  lampičky, lampy, stolní lampičky, lampičky k nočným stolíkom

Sponzorované odkazy:

Intímne osvetlenie na nočný stolík

Nepostrádateľnou súčasťou každej spálne je intímne osvetlenie, ktoré je najčastejšie umiestnené na nočnom stolíku, vedľa postele. Vhodné osvetlenie v spálni vytvára príjemnú atmosféru interiéru a svojim majiteľom prináša vysokú mieru úžitku.

Osvetlenie nočného stolíka funguje predovšetkým ako praktická záležitosť, a to vo chvíli, keď si chceme čítať, prezerať časopisy alebo sa venovať inej činnosti. Veľkým pomocníkom je mnohým ľuďom aj pri nočnej ceste na toaletu alebo pri nočnom kŕmení a opatrovaní novorodencov.

Výber osvetlenia

Pri výbere svetla, ktoré bude umiestnené na nočnom stolíku, by sme mali dávať prednosť pred dizajnovou stránkou stránke praktickej. K najdôležitejším aspektom, ktoré sú na osvetlenie kladené patrí intenzita svetla a jeho možnosť regulácie. Výber vhodného osvetlenia by sme tiež mali podriadiť našim zvyklostiam a potrebám, pretože nie každé svetlo je vhodné pre navodenie intímnej atmosféry. Pri výbere lampičky však majme na pamäti, že by v spálňach mali prevládať farby decentné, tlmenejších odtieňov.

Ak má lampička slúžiť pre účely praktické, ku ktorým patrí napríklad čítanie v posteli alebo podobnej činnosti, je vhodné zvoliť osvetlenie s kĺbovou hlavou, ktorá svojim majiteľom umožní svetlo dokonale smerovať podľa aktuálnej potreby. Zdroj svetla by mal disponovať minimálne 40 Wattmi, avšak na tieto účely je vhodnejšie zvoliť osvetlenie disponujúce 60 Wattmi.

Dokonalú intímnu atmosféru dokáže navodiť veľmi jemné osvetlenie, k novinkám na trhu patria miniatúrne bodové svetielka, ktoré disponujú zdrojovým osvetlením o sile 1 Watt. Tieto osvetlenia sú tiež vhodné použiť pre dokonalú orientáciu v priestore, a to najčastejšie pri nočnej ceste na toaletu.

K navodeniu príjemnej intímnej atmosféry sa však odporúča osvetlenie disponujúce zdrojom svetla o sile 25 Wattov. Žiarovky určené na tento účel sú k dostaniu v rôznych farebných odtieňoch, vyberať môžeme z jednofarebného prevedenia alebo v prevedení farebnej voliteľnosti.

K obľúbeným zdrojom intímneho osvetlenia patria soľné elektrické lampy, svetlo prenikajúce cez soľné kryštály vyžaruje teplé farebné odtiene v rôznych stupňoch intenzity. Soľným lampám sa navyše prisudzujú priaznivé zdravotné účinky, ktoré sa osvedčili v liečbe proti kožným problémom, dýchacích ťažkostí a najrôznejších bolestiach.

Článok Intímne osvetlenie na nočný stolík bol publikovaný 23. dubna 2013 v 16.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...