Krásne kvety aj v lete alebo ako na ne?

Tagy:  exteriér, bývanie, farby, voda, príroda

Sponzorované odkazy:

Krásne kvety aj v lete alebo ako na ne?

Či už máte záhradu, alebo trebárs len menší balkónik, o ktorý sa staráte a kde radi trávite svoje voľné chvíle, iste máte nejaké vonkajšie kvety. Možno dokonca sadeničky, z ktorých vám čas od času vyrastie výborná domáca záhrada alebo bio uhorky. V každom prípade je potrebné vedieť, ako sa o rastlinky starať, aby vám vydržali po celý rok. Leto je so svojimi teplotnými výkyvmi veľmi zradné, preto je treba mať na pamäti pár základných pravidiel, vďaka ktorým vám kvety a plodiny vydržia aj cez horúce letné dni.

Včas presádzajte

Nie nadarmo vám dobrý záhradkár bude radiť, že kvety treba presádzať a rovnako tak najrôznejšie plodiny ako sú ovocie, alebo zelenina. Presádzanie je vhodné pre podporu rastu a tiež pre to, aby sa rastliny spamätali po dlhej a veľmi náročnej zime. A kedy ideálne presádzať? Túto dobu by ste nemali, ľudovo povedané, zaspať. Presádzanie je totiž najlepšie už na jar, nie až v lete, v takom prípade by ste mohli korene rastlín zničiť, lebo už sú pripravené rásť v takej pôde, v ktorej sú zasadené od zimy.

Autor: IMPROVEMENTSCATALOG.COMAutor: IMPROVEMENTSCATALOG.COM

Zavlažujte a zavlažujte

Pre rastliny je vždy dobré zavlažovať a jemne kropiť. Toto platí nielen pre rastliny vonkajšie, ale tiež pre tie doma na parapete, alebo stole. Jemným rozprašovačom dodáte kvetom a listom potrebnú vlhkosť, ktorá sa k nim inak, cez korene, len ťažko dostane. Kvety potom budú plné života, budú mať jasnú farbu a celkovo vám poďakujú svojim zdravo vyzerajúcim vzhľadom. A ako často kvety kropiť? Tie vonkajšie v lete môžete jemne „orosiť“ každý deň, a to ideálne večer, kedy zapadá slniečko. Pozor na kropenie rastlín vo vysokých teplotách. V tej dobe by voda kvety a listy mohla popáliť a nenávratne zničiť.

Zalievajte, ale neprelievajte

V letných mesiacoch má mnoho ľudí tendencie kvety doslova prelievať, aby mali dostatok vody. Horúčava je síce zradná a aj rastlinám uberá vodu, avšak ani tu sa nemá nič preháňať. Vo výsledku by vám rastliny mohli dokonca hniť, čo znie, vzhľadom k tropickým teplotám, až paradoxne. Rastliny preto nechajte ideálne osviežiť dažďom a ak neprichádza, zalejte ich kvalitne a mierne každý druhý deň.

Autor: IMPROVEMENTSCATALOG.COMAutor: IMPROVEMENTSCATALOG.COM

Článok Krásne kvety aj v lete alebo ako na ne? bol publikovaný 31. července 2017 v 00.00 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...