Tienidlá stokrát inak

Tagy:  tienidlá, svietidlá, lampa, lampička, osvetlenie

Sponzorované odkazy:

Tienidlá stokrát inak

Áno, tienidlá sú neuveriteľne výkonným lapačom prachu. Ale na druhej strane, správne vybrané tienidlo dokáže divy, môže byť pôvabnou dominantou miestnosti alebo pôsobivou „bodkou“.

Čierno biela klasika

Čierna a biela, to je klasika, ktorú z výslnia nikto nezosadí. Spoločne tieto farby vedia pôsobiť dramaticky i harmonicky. Obľúbené na všetkých bytových doplnkoch sú zvieracie vzory. Mimo nich si napríklad zamilujeme aj vzory inšpirované geometriou. Oveľa menej výrazné sú potom drobné vzorky v čierno bielej kombinácii. Tieto tienidlá sú vhodné skôr do jednoduchších moderných interiérov.

Jednofarebné, ale v žiadnom prípade obyčajné

Jednofarebné tienidlá rozhodne nie sú nudné. Môžu vyzerať veľmi dobre, ak si zvolíme správny odtieň, materiál a spracovanie. Hladké tienidlo zo saténu, perfektne naskladané tienidlo alebo snáď takmer pravé zlato, všetky tieto varianty môžu vyzerať dokonale v interiéri.

Kvetom áno!

Dizajnéri sa hrajú s kvetmi zas a znova. Nikdy ich nebude dosť a do mnohých interiérov sú skutočne vhodné. Zaujímavé sú ako vintage modely, tak aj rôzne graficky prepracované prírodné motívy. Vôbec sa pritom nemusíme obmedzovať na reálnu farebnosť, naopak volíme také tóny, ktoré sa do interiéru najlepšie hodia. Kvety vedia miestnosť rozsvietiť, dať jej novú energiu.

Farebné a veselé nepatrí len deťom

Nové, moderné tienidlá sa od tých predtým používaných v mnohom líšia. Napríklad vo farebnosti. A veselosti, živosti. Dnešný výrobcovia sa totiž odpútali od pôvodnej konzervatívnosti. Ponúkajú tak veselé tienidlá, vďaka ktorým ide do priestoru nielen príjemné svetlo, ale tiež veľa energie v podobe farieb a vzorov. Mnoho z nich vychádza z matky prírody, často teda môžeme nájsť vzory založené na štylizovaných kvetinách či zvieratách.

Geometria inak

Spomínať na hodiny geometrie nie je nič príjemné, avšak tienidlá s geometrickými vzormi, to je niečo iné. Ak nás nelákajú výrazné ornamenty, úplne postačia jednoduché prúžky. Aj tie totiž vedia zapôsobiť. Samozrejme, zložitejšie geometrické vzory, navyše v dobre vybraných odtieňoch, to je pre mnohých charakteristika dokonalého bytového doplnku.

Prírodné materiály inak

Na tienidlách uplatníme aj prírodné materiály, lepšie, než by sme možno čakali. Okrem tých klasicky používaných môžeme natrafiť napríklad na tienidlá využívajúce krásu perlete, dokonale naskladaný papier z rôznych materiálov alebo pierka.

Doprajte si niečo extra

Pri výbere tienidla sa nemusíme nijako obmedzovať. Dovoliť si môžeme pokojne aj nejakú výstrednosť. Veľa sklíčok, luxusnú čipku či iné ručne zdobené materiály, to všetko sa na tienidlách uplatní. A to všetko sa môže premeniť v skvost, ktorý si zamilujete.

Článok Tienidlá stokrát inak bol publikovaný 14. listopadu 2013 v 15.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...