Drevené obklady v interiéri aj exteriéri

Tagy:  obklady, drevo, palubovky, smrek, interiér, exteriér, podkrovie, izolácia

Drevené obklady v interiéri aj exteriéri

Drevené obklady sa vracajú späť. Sú oceňované najmä vďaka svojmu prírodnému pôvodu a tiež originálnemu vzhľadu. Dajú sa využiť nielen z praktického, ale aj estetického hľadiska. Znižujú tepelné straty, dokážu vyrovnať nerovnosti, umožňujú zamaskovať chyby, zakrývajú rozvody, môžeme s nimi zakryť tepelnú izoláciu a pod. Čo dodať? Musíme spomenúť aj ten fakt, že sú naozaj krásne.

Interiérové ​​obklady

Umiestnenie interiérových obkladov ovplyvňuje celý rad faktorov. Samozrejmosťou je optický vzhľad, veľkosť priestoru a celkového dizajnu bytu či domu. V interiéroch sa používajú obklady z paluboviek, rámové obloženie, rôzne obloženie z dosiek, stropné obklady z dosiek, obklady trámových stropov atď.
Drevené obklady priamo z podtatranských hôr sú vysoko kvalitné obklady, ktoré sa ľahko inštalujú. Sami si dokážete vykúzliť z vášho domova útulný, príjemný a voňavý príbytok. Obklady majú vysoko kvalitný povrch, ktorý je dokonale prepracovaný. Navyše tieto obklady stien či fasád sú na trhu k dostaniu za tie najnižšie ceny. Ako sa hovorí, kvalita, za rozumnú cenu.

Exteriérové ​​drevené obklady

Pri vonkajších obkladoch sa robia najmä obklady fasád a pohľadov. Vzhľadom k tomu, že vonkajšie drevené obklady podliehajú poveternostným vplyvom, musíme pri výbere brať zreteľ ich vlastností. Obklady fasád sú najčastejšie z paluboviek. Buď zvisle, diagonálne alebo vodorovne, čo dokáže opticky ovplyvniť rozmer budovy.

Jednoduchá inštalácia

Drevené obklady, resp. tatranský profil je brúsený, smrekový obklad so vzorom perodrážka, ktorý je vyrábaný v rôznych rozmeroch. Smrekové drevo patrí na Slovensku k najčastejšie používanému stavebnému materiálu a nie je sa čomu diviť. Veď je mäkké, ľahké, vysoko kvalitné a zároveň aj pevné. Prirodzene krásne smrekové drevo dokáže poradiť si nielen so slnečnými lúčmi, ale aj s vysokou vlhkosťou.

Smrek, autor:PalickapSmrek, autor:Palickap

Ekologický materiál

Prineste si do vášho domu kúsok prírody a originálneho dreveného obkladu. Nielen že tým prevonia celý dom, ale navyše budete obklopený ekologickým a zdravotne neškodným materiálom. Len si predstavte, ako krásne by vyzeralo podkrovie so smrekovým obkladom. Stačí sa už len vrhnúť sa do praktického sedacieho vaku či postele, vziať si peknú knihu a relaxovať v originálnom a hrejivom priestore.

Obklady z paluboviek

Obklady nie sú užitočné len pre interiér, ale ako už bolo spomenuté, tak aj pre exteriér. Užitočné sú aj pri zakrytí nepekných, ošarpaných, nevzhľadných alebo studených stien.
Vhodné sú aj pre steny, ktoré sú namáhané oterom, napríklad v úzkych chodbách, za stoličkami v jedálenskom kúte alebo na schodiskách.

autor: drevomateriál.skautor: drevomateriál.sk

Článok Drevené obklady v interiéri aj exteriéri bol publikovaný 28. ledna 2014 v 22.30 v rubrike PR články. Autorom článku je Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...