Horúci vosk na stene je ozdobou interiéru

Tagy:  obrazy, obrázky, dekorácie, Encaustic, výzdoba, výzdoba interiéru, výzdoba steny, obrazy na stenu, závesné obrazy, voskové obrazy, Encaustic obrazy, ručne maľované obrazy, originálne obrazy

Sponzorované odkazy:

Horúci vosk na stene je ozdobou interiéru

Maľovanie horúcim voskom – encaustica, slovo pochádzajúce z gréckeho encaustic znamenajúce rozohriať, rozpáliť, vypáliť. Technika je dnešnej modernej doby, avšak jej korene siahajú až do obdobia gréckej antiky, kedy bola hojne využívaná na výzdobu obydlí.

Obrazy a obrázky sú neodmysliteľnou súčasťou našich domovov, dotvárajú atmosféru interiéru, vypovedajú o našich pocitoch, farebného vnímania a povahe. Obrazy Encaustic dokážu nenásilnou formou oživiť interiér, navodiť pokojnú, relaxačnú, harmonickú a pohodovú atmosféru.

Pri tejto metóde sa používajú Encaustické vosky, ktoré sa skladajú prevažne z včelieho vosku (80% podiel) a pigmentov.

Obrazy Encaustic, ktoré oživia každý interiér možno zakúpiť v obchodíku pani Jarky, na adrese: www.fler.cz/jarkakry. V ponuke nájdeme obrazy klasické, zachytávajúce prírodu (krajinky, kvety) i obrazy abstraktné, v ktorých si každý nájde do svojej „ja“.

Obrazy Encaustic si kupujeme pre potreby estetického vnímania i pre potreby relaxácie, oddychu a meditácie. Z obrazov vyžaruje pozitívna energia, láska, pokoj a príjemná atmosféra … laicky povedané, čo sa do obrazov vloží, to z obrazov vystupuje …

pestrofarebnosť roztavených voskovpestrofarebnosť roztavených voskov

zdroj a foto: http://www.fler.cz/jarkakry

Článok Horúci vosk na stene je ozdobou interiéru bol publikovaný 17. listopadu 2013 v 07.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...