Ako útulne zariadiť garsónku?

Tagy:  garsónka, bývanie, malý byt, interiér, farby, nábytok, vybavenie, dizajn

Sponzorované odkazy:

Ako útulne zariadiť garsónku?

Garsónka je skôr prechodným bývaním, kde trávia čas páry, mladí ľudia alebo naopak seniori, ktorým už deti vyleteli z rodného hniezda. Nech už je dôvod vášho obývania drobného príbytku akýkoľvek, rozhodne by ste sa mali snažiť z neho vyťažiť maximum. Garsónky nepatria k najväčším obytným plochám a možno práve vy bojujete s nedostatkom priestoru a nie s prílišnou útulnosťou. Viete, ako si garsónku štýlovo a príjemne zariadiť k obrazu svojmu?

Šetrite skriňami

Ohromné ​​skrine, police a komody sú vhodné pre väčšie rodinné domy, kde si môžete dovoliť plytvať priestorom. Garsónka je ale menším bytom, kde sa každý centimeter počíta, preto zabudnite na montovaný nábytok z Ikea a radšej investujte do toho zabudovaného. Úložný priestor pod schodmi, väčšia kuchynská linka miesto klasickej špajze a sklenená stena namiesto obyčajnej skrine na šaty. To všetko sú vhodné varianty, ako si zariadiť garsónku, aby vyzerala omnoho väčšia, než v skutočnosti je.

Autor: polyvore-editorialAutor: polyvore-editorial

Voľte svetlé steny

Nič na vás nebude v menšom byte pôsobiť tak stiesnene, ako práve tmavé plochy a extrémne výrazné farby stien. Červená je agresívna, pre jednoizbový byt preto absolútne nevhodná, čierna a šedá opticky zmenšujú priestor a tmavomodrá je vďaka tieňom nelichotivá k nábytku. Aby garsónka vyzerala vzdušne, príjemne a útulne, voľte farby radšej svetlé a teplejšie ako je lososová, béžová, smotanová, marhuľová alebo aj klasická biela, ktorú môžete vhodne doplniť napríklad farebnými doplnkami, prípadne extravagantným obrazom, ktorý belosť nečakane rozbije.

Drevo všade okolo

Veľmi útulným dojmom pôsobia predovšetkým prírodné materiály, ktoré dokážu vybudovať klasické rodinné teplo, hoci v byte bývate sami alebo len s partnerom. Vyhnite sa preto oblúkom plastu, sklu a kovu, ktoré sa lepšie vynímajú vo vzdušnejších priestoroch, ako je jedáleň alebo vstupná hala. Naopak sa zamerajte na prírodné drevo v dubovom alebo bukovom odtieni. Výhodou dreveného nábytku a dekorácií je tiež fakt, že vydrží dlhé roky.

Nábytok ako pastelky

Čo sa sedacej súpravy, postele, vankúšov a ďalších dekorácií týka, skôr voľte pastelové odtiene v jemnejšom prevedení. Tie sú neuveriteľne nadčasové a navyše neopozerané. Prvoplánová červená sedačka, žlté vankúše alebo zelené obliečky vám v menšom byte začnú čoskoro prekážať a budete mať tendencie interiér meniť, čo je finančne veľmi nákladné. Investujte radšej do fialovej, jemne modrej alebo marhuľovej.

Autor: dstrn8Autor: dstrn8

Súhra osobných vecí

Žiadny byt, či už malý alebo väčší, nebude nikdy útulný a domácky zariadený, bez osobných vecí, ktoré sú pre človeka jedinečné a úplne typické. Na garsónku je kladený dôraz na každý kúsok steny alebo voľnej plochy, preto doplnky voľte s rozumom a v obmedzenom množstve. Nič nehovoriace „noname“ sviece radšej vymeňte za klasické knihy v pôvodnej väzbe, za fotografie rodiny a priateľov a za drobné výkresy súrodencov.

Autor: jenniferAutor: jennifer

Článok Ako útulne zariadiť garsónku? bol publikovaný 29. září 2014 v 07.00 v rubrike Byt. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...