Interiér vo farbe lila

Tagy:  lila interiér, fialová, doplnky, dizajn, byt, dom, kuchyne

Sponzorované odkazy:

Interiér vo farbe lila

Fialová všeobecne patrí k najobľúbenejším farbám vôbec. Svoje zaľúbenie v nej nájdu milovníci módy, kozmetiky, líčenia a samozrejme aj interiéru, lebo čo sa bytového dizajnu týka, fialová je naozajstný hit. V tohtoročnej jeseni zaznamenala veľký boom opäť lilavá, čiže svetlejší odtieň fialovej. A prečo je lilavá v bývaní vlastne taká populárna? Je to predovšetkým preto, že pôsobí uvoľňujúcim a relaxačným dojmom, ktorý navodzuje pocit pohody a dobrej nálady, čo je rozhodne žiaduce. Keď plánujete maľovať či si zaobstarať nové bytové doplnky a nábytok, lilavá je jednoznačne zásahom do čierneho!

Fialová je farbou, ktorá veľmi ľahko navodí pocit oddychu a harmónie a preto sa obzvlášť v obývacej izbe skvele vyníma. Ak plánujete prestavbu či aspoň menšiu zmenu interiéru a stále neviete, na aké farby staviť, rozhodne sa nechajte inšpirovať touto obývacou izbou, ktorá vďaka vymaľovaniu jednej steny pôsobí útulne a obývateľne. Odvážnejší môžu vyskúšať rafinované tapety, takisto v lila odtieni.

Bývajte štýlovo, autor: obydleniBývajte štýlovo, autor: obydleni

Fialová je rozhodne vhodná aj do detských izieb a pre všetky vekové kategórie. Svoje zaľúbenie si nájde v izbičke pre tie najmenšie batoľatá, ktoré príjemne upokojí k spánku. Skvele sa bude vynímať aj na stenách pre predškolské žiačky a komu sa bude páčiť na sto percent, sú tínedžerky, pretože ju môžu kombinovať s najrôznejšími doplnkami a módnymi vymoženosťami, ktoré sú pre tento vek typické.

Lilavá aj do detskej izby, autor: interiermagazinLilavá aj do detskej izby, autor: interiermagazin

Chystáte sa do malej garsónky, ktorú si chcete zútulniť k obrazu svojmu tak, aby nepôsobila chladným a neosobným dojmom, ale napriek tomu bola vzdušná? S výmaľbou menších priestorov musíte konať opatrne, pretože biela farba je chladná a tmavé odtiene izbu opticky zužujú. Lilavá preto aj v tomto prípade je ideálnou voľbou, pretože ju možno kombinovať s jednoduchou drevenou alebo bielou a čiernou kuchynskou linkou a taktiež s akýmkoľvek nábytkom a sedacou súpravou.

Lila garsónka, autor: idealnibydleniLila garsónka, autor: idealnibydleni

Článok Interiér vo farbe lila bol publikovaný 9. prosince 2013 v 07.30 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...