Rýdzo dievčenský byt - ako by mal vyzerať?

Tagy:  byt, ženský byt, dievčenský byt, interiér, farby, motívy, nábytok

Sponzorované odkazy:

Rýdzo dievčenský byt - ako by mal vyzerať?

Veľa mladých žien sa rozhodne osamostatniť a než sa nasťahujú k partnerovi, chcú si vyskúšať bývanie osamote. Medzi mládeneckými a ženskými bytmi je pochopiteľne rozdiel. Kým muži myslia predovšetkým prakticky a vsádzajú skôr na kvalitu, ženám nesmú chýbať farby a najrôznejšie doplnky, vďaka ktorým je bývanie útulnejšie a má svoj špecifický charakter. A ako by vlastne také, rýdzo dievčenské bydlisko, malo vyzerať? Nechajte sa inšpirovať a možno aj vy prídete s myšlienkou na drobnú inováciu.

Hra s farbami

Hneď ako prídete do ženského alebo dievčenského bytu, budete mať okamžite jasno, či tu dotyčná žije sama či s mužom. Okrem faktu, že nikde neuvidíte pohodené použité ponožky, špinavé riady od včerajšej večere alebo pánske žiletky a penu na holenie, okamžite si všimnete voľbu farieb. Muž by rozhodne nezniesol ružovú alebo lososovú pohovku, na čo si nežné pohlavie obzvlášť potrpí. Milé dámy, užite si svoje slobodné roky, zaobstarajte si farebnú sedaciu súpravu v pastelových odtieňoch a riadne si ju užite do doby, než si spolu s mužom budete musieť zaobstarať niečo neutrálne v čiernej, hnedej alebo klasickej béžovej.

Autor: POLYVOREAutor: POLYVORE

Zvieracie motívy

Keď otvoríte skriňu prakticky ktorejkoľvek ženy alebo mladšieho dievčaťa, nájdete v nej aspoň jeden kúsok so zvieracími motívmi. Hoci sú jednu sezónu in a druhú nie, ženy sa gepardov, leopardov a zebier, jednoducho nevedia nadobro vzdať. A tak je to aj v interiéroch, preto nie je divné, že sa pod sedacou súpravou skrýva koberček, práve so spomínanými zvieracími motívmi. Kým v klasickom dome, kde žije rodina, by tieto motívy pôsobili pomerne nevkusne, v ženskom byte môžu byť veľmi príjemným osviežením.

Autor: OVERSTOCKAutor: OVERSTOCK

Kreativita nadovšetko

Rovnako ako v oblasti módy, doplnkov alebo líčenia, aj v dizajne sú ženy podstatne kreatívnejšie a akosi zábavnejšie, ako ich drahé polovičky. Muži preferujú čisté a jednoduché línie, prakticky riešený nábytok a predovšetkým obyčajné farby. Ženy sa za to neboja výrazných farieb, ktoré sa môžu premietnuť aj do voľby nábytku. Ak bývate samy, nebojte sa experimentovať a kúpte si napríklad červenú komodu, ktorá dokonale pozdvihne celkový vzhľad interiéru a miestnosť bude o poznanie veselšia. Umiestniť ju potom môžete nielen do predsiene, ale napríklad aj do spálne alebo obývacej izby. V takom prípade potom voľte jednoduchšiu pohovku, aby sa prvky a farby nebili.

Autor: ANNA-ANICAAutor: ANNA-ANICA

Zmysel pre detail

Ženy majú obvykle pomerne vycibrený zmysel pre každučký detail, čo sa samozrejme premietne aj v oblasti bývania. Nie je teda divné, že je interiér zásobený drobnými spomienkovými predmetmi, vankúšikmi, najrôznejšími suvenírmi, ale aj bytovými doplnkami s príjemnými a harmonickými prvkami ako sú srdiečka, pávie oká, kvety a rastliny všetkého druhu, smajlíci a podobne.

Autor: POLYVOREAutor: POLYVORE

Článok Rýdzo dievčenský byt - ako by mal vyzerať? bol publikovaný 26. listopadu 2014 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...