Ozdoby na vianočný stromček v mnohých variáciách

Tagy:  ozdoby, stromček, slamenné, látkové, korálky, anjelik, hviezdy, perníčky

Sponzorované odkazy:

Ozdoby na vianočný stromček v mnohých variáciách

Niekoľko dní pred Štedrým večerom príde ten správny čas na to, slávnostne ozdobiť vianočný stromček. K tomuto úkonu pristupuje každý trochu inak. Je až neuveriteľné, koľko rôznych štýlov ozdôb na stromček existuje. Či už dávame prednosť klasike, tradíciám, jednoduchosti či modernosti, nie je dôvod, prečo by náš stromček nemohol byť ten najkrajší.

Prírodné materiály alebo ekologické ozdoby

Mnoho ľudí sa rado vracia ku klasike a vyhľadáva vianočné ozdoby z prírodnín. Obľúbené sú predovšetkým ozdoby slamené, hoci aj tie môžu mať celý rad najrôznejších podôb. Najtradičnejšou ukážkou slamených ozdôb sú veľmi obľúbení plastickí anjelikovia, ktorí sa na ihličnatých vetvičkách krásne pohupujú. Mimo to sa však stretneme aj s najrôznejšími hviezdičkami, ktoré na stromčeku vyzerajú skutočne veľmi pekne. Môžu byť v prírodnej farbe, či nastriekané farebným či trblietavým sprejom. Rôzne veľkosti hviezd a trochu asymetrie, taká výzdoba urobí skutočne dojem.

Sladké perníkové, autor: Andrea R. Fler.czSladké perníkové, autor: Andrea R. Fler.cz

Originálne vianočné ozdoby z najrôznejších materiálov

V dnešnej dobe sa stretávame s celou širokou škálou najrôznejších ozdôb na vianočný stromček. Medzi také patria predovšetkým klasické sklenené gule rôznych farieb a veľkostí. V obchodoch sa predávajú rozličné sety, kúpou ktorých sa postaráme de facto o celú výzdobu stromčeka. Kto má rád viac originalitu než uniformnosť, iste sa poobzerá po niečom nevšednejšom a zaujímavejšom. Tým určite môžu byť napríklad ozdoby z korálok, ktorých výroba dá veľkú prácu a nech už si ich kúpime, či dokonca vlastnoručne zhotovíme, určite urobia veľkú radosť. Korálkové ozdoby zaujmú a možno z nich vytvoriť aj tak zložité figúrky, ako vidíme na obrázku. Kolekcia takých vianočných ozdôb pravdepodobne nebude tak rozsiahla, za to však bude obsahovať jedinečné obdivuhodné kúsky.

Látkové a plstené, autor: Achatina Fler.czLátkové a plstené, autor: Achatina Fler.cz

Látkové ozdoby domácej výroby

Ak používame radi dekorácie vlastnej výroby, nie je nič jednoduchšie, než si vyrobiť vianočné ozdoby z látky. S trochou zručnosti a skúsenosti so šitím sme schopný si doma vyrobiť kolekciu roztomilých mäkkých ozdôb, ktoré možno ďalej skrášliť korálkami, flitrami, stužkami či čipkou. Opäť tak môžeme získať presne také dekorácie, po akých túžime.

Papier a prírodné materiály na ozdobách, autor: Hanka100 Fler.czPapier a prírodné materiály na ozdobách, autor: Hanka100 Fler.cz

Jedlé ozdoby potešia dvojnásobne

Perníčky sú nielen veľmi chutné, ale poslúžia aj ku skrášleniu vianočného stromčeka. Kombinovať je ich možné napríklad so slamenými ozdobami, použiť ich však môžeme aj samostatne. Veľkou výhodou je, že sa po vianočnom období nemusia pracne dávať dole, pretože je veľmi pravdepodobné, že na stromčeku už žiadne nezostali.

Korálkové ozdoby, autor: Libuška Fler.czKorálkové ozdoby, autor: Libuška Fler.cz

Článok Ozdoby na vianočný stromček v mnohých variáciách bol publikovaný 6. prosince 2012 v 08.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...