Vianočné dekorácie pre rok 2010

Tagy:  ozdoba, Vianoce, patchwork, potpouri, atmosféra, veniec, sviečka, adventný veniec, vetvičky

Sponzorované odkazy:

Vianočné dekorácie pre rok 2010

Vyzdobiť dom či byt vo vianočnom štýle nie je povinnosť, ale skôr milá príležitosť. Okrem zdobenia vianočného stromčeka sa môžeme podobným spôsobom realizovať prakticky kdekoľvek po byte. Drobné aj rozmerné dekorácie vnesú do interiéru vianočnú náladu a navodia pohodovú a veselú atmosféru.

Drobnosti pre radosť

Najrôznejšie drobné dekorácie môžu skrášliť skutočne akékoľvek miesto. Ozdobné drobnosti môžeme umiestniť na parapet, poličky, do vitrínky či doprostred stola. Zaobstarať si môžeme napríklad rôzne látkové dekorácie. Tie môžu byť v interiéri samostatne, alebo ako súčasť napríklad adventného venca. Ozdobiť môžeme tiež bytové kvety, možno im vymeniť kvetináče či do nich pridať vianočné ozdoby.

Domáce dekorácie presne ako ich chceme

Vyrobiť si vianočnú dekoráciu doma nemusí byť vôbec zložité. Výhodou je, že si vyrobíme odzobu nám presne na mieru. Veľmi jednoduché je pripraviť si veselý dekoratívny hrnček, do ktorého môžeme vložiť sviečku a dozdobiť najrôznejšími prírodninami. Obľúbené sú sušené pomaranče a citróny, ďalej tiež škorica, ihličnaté vetvičky, vetvičky byliniek, oriešky a veľa ďalšieho. Podobne môžeme naplniť aj plytkú misku a nech už sviečku zapálime alebo nie, ozdoba na parapete či polici bude plniť miestnosť príjemnou atmosférou. Skvelým nápadom je tiež zaobstarať si obľúbené potpouri, ktoré si možno tiež pripraviť vlastnými silami doma.

Pre získanie parádnej vianočnej atmosféry nie je nič jednoduchšie, než zakúpiť aróma lampičku a niekoľko éterických olejov, napríklad pomarančový a škoricový, ktorých niekoľko kvapiek dokáže presýtiť celý domov nádhernou pohodovou jemnou vôňou.

Vianočné vence, autor: jircice Fler.czVianočné vence, autor: jircice Fler.cz

Textilné dekorácie na stôl či policu

Veľmi jednoduché a praktické je zaobstarať si tiež peknú vianočnú deku, prestieranie či obrus. Milovníci ručných prác opäť uvítajú možnosť zapojiť svoje vlastné schopnosti. Na vianoce sa skvele hodia dekorácie vyrobené technikou patchwork, nech už sa jedná o akúkoľvek jej podobu.

Podložky a prestieranie, autor: Jireska Fler.czPodložky a prestieranie, autor: Jireska Fler.cz

Nielen adventné vence skrášlia náš domov

Adventný veniec je pre veľa z nás samozrejmosťou. Okrem neho však môžeme domov vyzdobiť aj ďalšími vencami, tentoraz už bez sviečok, ktoré budú mať čisto estetickú funkciu. Veniec je možné umiestniť aj von, môžeme ho zavesiť na dvere či umiestniť niekam do interiéru. Vence môžeme zdobiť na najrôznejšie možné spôsoby a dokonale sa prispôsobiť farebnému zladeniu v byte. Opäť sú veľmi obľúbené prírodniny, nakúpiť však môžeme aj umelé blýskavé dekorácie, ktoré na veniec upevníme.

Svietniky a sviečky, autor: pabo Fler.czSvietniky a sviečky, autor: pabo Fler.cz

Článok Vianočné dekorácie pre rok 2010 bol publikovaný 4. prosince 2012 v 12.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...