Radiátory ako moderný aj praktický doplnok interiéru

Tagy:  radiátory, moderné radiátory, atypické radiátory

Sponzorované odkazy:

Radiátory ako moderný aj praktický doplnok interiéru

Radiátory stále patria k nevyhnutnému zariadeniu našich domovov, či už ide o radiátory skryté alebo viditeľné. Výhodou skrytého kúrenia, nachádzajúceho sa v podlahe je jednak hľadisko estetické a zároveň praktické, pretože neuberá priestor. V poslednej dobe však aj viditeľné radiátory zaznamenali naozajstný dizajnový boom, ponuka zahŕňa popri klasických vykurovacích telesách aj radiátory, ktoré sa stávajú vkusným interiérovým doplnkom.

Radiátory ako vkusný interiérový prvok

Pozitívnou správou pre nadšencov interiérového dizajnu je ponuka moderných, esteticky spracovaných vykurovacích telies, ktoré dokonale vyniknú v každej domácnosti. Pomaly odchádzajú doby, v ktorých radiátory zaberali veľkú plochu steny a pre ich hrúbku nebolo ich možné schovať pod záclonu či záves.

Vedľa zlepšeného dizajnu došlo tiež k zlepšeniu materiálu, ktorý sa používa k výrobe vykurovacích telies. Mohutne vyzerajúca a tiež vážiaca liatina je dnes z časti vystriedaná oceľovým plechom, ktorý disponuje mnohými dobrými vlastnosťami. K veľkým prednostiam plechových radiátorov patrí ich ľahkosť, dlhá životnosť a rýchly ohrev povrchu. K nevýhodám však patrí ich rýchle vychladnutie, čo oproti ich liatinovým predchodcom musíme brať ako veľkú ujmu na kráse.

Najmladším a zároveň najmodernejším materiálom na výrobu vykurovacích telies patrí hliník, ktorý disponuje výbornou tepelnou vodivosťou. A práve hliníkové radiátory disponujú moderným dizajnom, kvalitnou povrchovou úpravou a technicky dokonalým prevedením.

Povrch liatinových radiátorov disponuje špeciálnou komaxitovou vrstvou, ktorá sa vypaľuje pri teplotách 180 – 220 ºC. Táto špeciálne upravená povrchová vrstva zabezpečuje oterovú vzdornosť a farebnú stálosť. K luxusným typom patria vykurovacie telesá z mramoru, žuly alebo z tvrdeného bieleho či čierneho skla.

atypické radiátory sú dizajnovým prvkom moderného domuatypické radiátory sú dizajnovým prvkom moderného domu

Typy moderných radiátorov

K moderným a zákazníkmi najviac preferovaným typom patria doskové radiátory, k ich plusom patrí rýchla regulácia teploty v interiéri, čím značne ušetríme náklady na spotrebu energie. Doskové radiátory disponujú veľmi elegantným dizajnom, ktorý spočíva v jednoduchosti, ľahkosti a rozmanitých farebných odtieňoch. Ak si kupujeme doskové radiátory do veľkých priestorov, nemusíme sa obávať veľkej straty plochy, pretože pre väčšiu výhrevnosť postačí viac dosiek, nie viac radiátorov.

Za veľmi luxusné vykurovacie telesá môžeme považovať vykurovacie steny, vďaka ktorým môžeme rozdeliť plochu na vertikálne či horizontálne členenie. K veľkým prednostiam vykurovacích stien patrí vysoký tepelný výkon, výborná regulácia a veľmi krátky ohrev.

Na našom trhu sa objavujú aj atypické vykurovacie telesá, ktoré môžeme použiť do moderných, nadčasových interiérov. Vedľa estetickej funkcie spĺňajú atypické vykurovacie telesá aj funkciu praktickú, pretože svojím napr. skoseným tvarom sú vhodné do podkrovných priestorov. Ponuka zahŕňa rôzne tvarové vykurovacie telesá, ktoré sú perfektným interiérovým doplnkom. A tak môžeme vyberať napr. zo špirálovitých, vlnkovitých alebo oválnych tvarov v rôznych farebných variantoch.

multifunkčné využitie – dávajú teplo a zároveň slúžia ako zrkadlomultifunkčné využitie – dávajú teplo a zároveň slúžia ako zrkadlo

Článok Radiátory ako moderný aj praktický doplnok interiéru bol publikovaný 11. února 2013 v 17.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...