Radiátory do kúpeľne - nápady a trendy

Tagy:  radiátor, kúpeľňa, kúrenie, uteráky, osušky, vešiak

Sponzorované odkazy:

Radiátory do kúpeľne - nápady a trendy

Kúpeľňa je určite miestnosť, ktorá sa nezaobíde bez vykurovania. Treba však vybrať vhodný spôsob, ako si v kúpeľni teplo zaistiť. Ponúkajú sa ako klasické radiátory menších rozmerov, tak už štandardné kúpeľňové radiátory pripomínajúce rebríky či podlahové kúrenie.

Moderné rebríky – v čom tkvie úspech?

Takmer každý, kto zariaďoval kúpeľňu v posledných približne 15 rokoch, si zaobstaral typický kúpeľňový rebríkový radiátor. Osvedčil sa totiž z mnohých dôvodov. Nehľadiac na to, že bol jednoducho moderný, priniesol hlavne úsporu miesta v kúpeľni. Poskytol tiež priestor na sušenie uterákov či niekoľkých kúskov bielizne. Veľkou výhodou je aj široká ponuka veľkostí, takže sa ho darí umiestniť takmer všade. Nie je teda divné, že sa týmto radiátorom začali venovať aj dizajnéri a priniesli na trh ohromné ​​množstvo variácií. Stretneme sa jednak s rôznym materiálovým a farebným prevedením, tiež ale s mnohými rozličnými formami. Biele radiátory boli doplnené o modely vo farbe alebo nerezu. Začalo sa používať ale napríklad aj sklo.

Myslite na sušenie (nielen) uterákov

Ak potrebujeme v kúpeľni mať možnosť dobre usušiť uteráky či niekoľko kúskov bielizne, oplatí sa na to myslieť pri nákupe radiátora. Tento typ radiátora umožní pohodlné vešanie oboch. Máme možnosť vybrať si z mnohých rôznych variantov, niektoré sú určené predovšetkým na zavesenie uterákov, iné myslia aj na sušenie ponožiek a bielizne.

Pre pohodlné sušenie, autor: dezinebathrooms.co.ukPre pohodlné sušenie, autor: dezinebathrooms.co.uk

Tradičný radiátor v modernom prevedení

Tradičné osvedčená konštrukcia radiátora sa v poslednej dobe v rukách dizajnérov značne premenila. Základná charakteristika bola samozrejme zachovaná, navyše však dostal radiátor zaujímavejšie tvary. Stretneme sa ako s tvarmi ladnejšími, tak aj modernými futuristickými rys­mi.

Klasika v modernom kabáte, autor: dezinebathrooms.co.ukKlasika v modernom kabáte, autor: dezinebathrooms.co.uk

Novinka pre naše rohy

Relatívne novým prírastkom do rodiny radiátorov je rohová varianta klasického rebríka.

Novinky do rohu kúpeľne, autor: dimplex.co.ukNovinky do rohu kúpeľne, autor: dimplex.co.uk

Keď myslíte hlavne na uteráky

Existuje tiež celá rada drobných radiátorov, ktoré sú určené hlavne na sušenie a ohrievanie uterákov. Majú rôzne tvary a zmestia sa do akejkoľvek malej kúpeľne.

Hlavne na uterák, autor: dimplex.co.ukHlavne na uterák, autor: dimplex.co.uk

Radiátor a zrkadlo v jednom

Dizajnéri si s kúpeľňovými radiátormi už nejakú tú dobu pohrávajú, výsledkom sú zaujímavé kúsky, ktoré povyšujú radiátor na ozdobu kúpeľne. Potrebné spojenie radiátora a zrkadla je úspešným počinom.

Dizajnové radiátory frčia, autor: dimplex.co.ukDizajnové radiátory frčia, autor: dimplex.co.uk

Moderný dizajn praje minimalizmu

Minimalizmus, presne tým sa vyznačuje rad nových radiátorov. Vyzerajú výborne a sú vhodné do mnohých kúpeľní, nielen tých minimalisticky riešených.

Ďalšia ukážka moderného dizajnu, autor: smrbathrooms.co.ukĎalšia ukážka moderného dizajnu, autor: smrbathrooms.co.uk

Článok Radiátory do kúpeľne - nápady a trendy bol publikovaný 29. září 2013 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...