Pastelové farby v interiéroch? Dajte im šancu

Tagy:  pastelové farby, odtieň, farba, interiér, byt, dom, nábytok, doplnky, dekorácie

Sponzorované odkazy:

Pastelové farby v interiéroch? Dajte im šancu

Každý, kto zariaďuje byt, dom alebo rekonštruuje, sa samozrejme zamýšľa nad tým, do akého štýlu interiér ladiť. Ak myslíte pragmaticky a nechcete dizajn meniť každý rok, apelujete na to, aby bolo všetko nadčasové a ideálne v neutrálnych tónoch, ktoré nikdy nič nepokazia. Nič nehovoriace farebné kombinácie sú ale natoľko všedné, že vás po čase môžu začať nudiť a naviac je váš interiér pravdepodobne veľmi podobným stovkám, ba dokonca tisícom ďalších. Nebojte sa trochu odviazať a zamerajte sa na pastelové farby, ktoré rozhodne nie sú IN len v lete a v prípade oblečenia.

Každý byt je, z väčšej či menšej časti, vždy tvorený aj doplnkami a najrôznejšími dekoráciami, ktoré ho robia útulným a charakteristickým. Ak vám doma doplnky chýbajú, potom by ste tento nedostatok mali rýchlo napraviť a zaobstarať si drobnosti, ktoré budú nielen štýlové, ale aj praktické. V žiadnej domácnosti by nemala chýbať váza na kvety, či už sušené alebo čerstvé. Čo tak zaobstarať si výraznú lakovanú stojacu vázu v kanárikovo žltej, ktorá je dokonale vhodná do interiéru, kde prevládajú svetlé tóny a škandinávska ľahkosť? Vázu zoženiete na e-shope LANECRAWFORD.COM už za 66 €.

Autor: LANECRAWFORD.COMAutor: LANECRAWFORD.COM

Ak máte, v prípade pastelových farieb, strach investovať do väčších kusov nábytku alebo dokonca maľovať steny, potom začnite menšími detailmi, vďaka ktorých sa osmelíte a zanedlho sa pustíte aj do väčších a záväznejších krokov. Skvelou voľbou sú originálne sviečky, ktoré dobre vyzerajú, nádherne voňajú a ich svetlo vykúzli dokonalú romantiku vo dne aj v noci. Vonné sviečky pastelových farieb v zaujímavých prevedeniach zoženiete na e-shope LUISAVIAROMA.COM už od 18 € za kus.

Autor: LUISAVIAROMA.COMAutor: LUISAVIAROMA.COM

Zariadili ste si bývanie presne podľa svojich predstáv, ale rovnako máte pocit, že mu niečo chýba a izby sú tak nejako studené a neosobné? Možno vám chýba niečo, čo by skrášlilo steny a zbavilo ich prázdnoty. Ak nemáte ručne maľované obrázky od ratolestí alebo si príliš nepotrpíte na nástenné fotografie a kalendáre, nechajte sa inšpirovať najnovšou kolekciou nástenných obrazov e-shopu NORDSTROM.COM, kde nájdete jednoduché kombinácie pastelových farieb, ktoré sa skvele hodia do detskej izby, ale tiež do predsiene alebo obývacej izby. Cena jedného obrazu sa pohybuje okolo 44 €.

Autor: NORDSTROM.COMAutor: NORDSTROM.COM

Pastelové farby si skvele rozumejú ako so svetlými, tak tmavými odtieňmi. Kým spolu s bielou a béžovou pôjde o rýdzo jemné, romantické a letné kombinácie, v spoločnosti čiernej, šedej, tmavo fialovej alebo kráľovskej modrej ide o záležitosť skôr večernú a zimnú. Pastelové farby sa v interiéroch môžu objavovať prakticky kdekoľvek, či už ich chcete mať na tanieroch, závesoch, na sedacej súprave alebo len na dekoratívnych vankúšoch. Vo fantázii sa medze rozhodne nekladú.

Autor: BARNEYS.COMAutor: BARNEYS.COM

Článok Pastelové farby v interiéroch? Dajte im šancu bol publikovaný 4. února 2016 v 06.15 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...