Ktoré farby a motívy sú tohtoročné Vianoce IN?

Tagy:  farby, motívy, vianočné farby, vianočné dekorácie, byt, dom, interiér, ozdoby

Sponzorované odkazy:

Ktoré farby a motívy sú tohtoročné Vianoce IN?

Každý sviatok sa vždy nesie v duchu určitých farieb. Deň svätého Patrika je typicky zelený, Veľká noc je pestrofarebná pastelová a Halloween ideálne oranžový a čierny. Vianoce boli dlhé roky predovšetkým o červenej a zelenej farbe, v posledných rokoch sa ale paleta značne rozrástla a preto sa v domácnostiach objavujú aj také tóny, ktoré predtým za vianočné rozhodne považované neboli. Pozrite sa, aké kombinácie sú IN v tohtoročnej sezóne a možno sa necháte inšpirovať ku kúpe nových doplnkov a Vianočných dekorácií, ktoré paradoxne poslúžia po celý rok.

Vianoce v duchu dreva

Drevo môže mať mnoho podôb a tiež mnoho farieb, pretože existuje nespočetné množstvo farebných odtieňov a tiež lakov, ktoré často drevu prepožičajú úplne inú tvár. Či tak alebo onak, jednoznačne sa zhodneme na tom, že drevo je stále prírodným materiálom, preto bude moderné pravdepodobne vždy. Ak drevo milujete a vo vašej domácnosti nemôže chýbať, stavte na jeho jednoduchosť aj na Vianoce a zadovážte si napríklad drevený stromček na stôl, slamené ozdoby alebo drobné dekorácie z drevotriesky, ktoré budú krásne nielen na Štedrý deň.

Autor: LAUREN-INTANAutor: LAUREN-INTAN

Vianoce v tónoch vínovej

Roky ste mali Vianoce spojené s typickou červenou farbou, tento rok sa chcete z tejto klasiky vymaniť? Potom môže byť stavenie na úplne odlišné tóny trochu riskantné. Ak sa bojíte, že by ste si na strieborný stromček alebo modré ozdôbky jednoducho nezvykli, vyberte si alternatívu v podobe vínovej, ktorá je červenej farbe veľmi podobná, ale napriek tomu vyzerá inak. Okrem vínových ozdôb nezabudnite tiež na rovnako farebný baliaci papier, na prestieranie a drobnosti na stôl, vďaka ktorým bude Štedrovečerná večera opäť úchvatným zážitkom.

Autor: HELENEVLACHOAutor: HELENEVLACHO

Vianoce a štýlové kocky

Stromčeky, zvončeky, snehové vločky. To všetko sú typické symboly Vianoc, bez ktorých by to na sviatky snáď ani nešlo. Avšak nie každý si potrpí na takto zdobený obrus a dekorácie, ktoré sú tak akurát lapačmi prachu. Modernejší interiér iste ocení jednoduchosť a nápaditosť moderného prvku, ktorým je kocka, a to ideálne v červeno hnedej alebo červeno zelenej kombinácii. Škótsky štýl vianočnej výzdoby je nadčasový a nijako nevtieravý, preto obrus, podsedáky a ďalšie vymoženosti, iste použijete aj počas roka.

Autor: HELENEVLACHOAutor: HELENEVLACHO

Vianoce v žiari striebornej

K červenej farbe neodmysliteľne patrí zlatá, ktorú môžete vídať nielen v domovoch, ale aj v nákupných centrách a výkladoch butikov. Ak vám sú ale bližšie studené farby, ktoré sú pre zimu predsa len viac charakteristické, zamerajte svoju pozornosť na striebornú, ktorá je symbolom luxusu, elegancie a krehkosti. Strieborné dekorácie, obrusy, prestierania, ozdoby na stromček, prehoz cez sedačku a mnoho ďalšieho na vás čaká napríklad v predajniach Diosi. A s čím striebornú kombinovať? Ideálne so svetlo modrou alebo bielou.

Autor: amymrbllAutor: amymrbll

Článok Ktoré farby a motívy sú tohtoročné Vianoce IN? bol publikovaný 22. prosince 2014 v 09.15 v rubrike Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...